Вентиляція приватного будинку, котеджу
Під час проектування, будівництва приватного будинку, котеджу або пентхауса неодмінно потрібно запланувати влаштування вентиляції. Система вентиляції, правильно розрахована і якісно змонтована, – це гарантія свіжого повітря і здорової атмосфери у вашому домі.
Будь-який заміський будинок або котедж складається з безлічі житлових і допоміжних приміщень, багато з яких потребують індивідуального підходу під час розрахунку системи вентиляції. Баня, басейн, санвузол потребують вентиляції, яка видаляла б надмірно вологе повітря. У приміщеннях, де є печі та каміни, потрібно забезпечити гарний приплив свіжого, багатого киснем повітря, для підтримки горіння. У спальнях, вітальнях, дитячих кімнатах, кабінетах, вентиляція має забезпечувати оптимальні для тривалого перебування людини параметри повітря.
Технічні приміщення, комори, гаражі, підвали, погреби, мають бути забезпечені системою, яка позбавляла б неприємного запаху, а у випадку з гардеробними та іншими подібними кімнатами, достатньо просто гарного провітрювання.
Залежно від призначення і розрахункової потреби приміщення у вентиляції проєктують і встановлюють один із видів сучасної вентиляційної системи:
- припливна вентиляція;
- припливно-витяжна вентиляція;
- витяжна вентиляція.
Одним із найпопулярніших варіантів сучасної вентиляції, використовуваних у будинках, котеджах, є припливні системи. Припливна вентиляційна система працює, забираючи повітря з вулиці і закачуючи його в приміщення. При цьому створюється деякий надлишковий тиск. У будинок або пентхаус потрапляє очищене, а за необхідності й підігріте або навпаки, охолоджене повітря, яке розподіляється по кімнатах за допомогою вентиляційних коробів або просто перетікаючи через спеціальні щілини та віддушини. Відпрацьоване повітря витісняється свіжим у спеціальні вентшахти і далі, на вулицю.
Витяжні вентиляційні установки, навпаки, витягують із приміщень повітря, створюючи розрядження. Завдяки низькому тиску в будинок заходить через відчинені вікна, щілини та нещільності свіже повітря і, таким чином, відбувається його оновлення в приміщенні.
Припливно-витяжні системи здійснюють як видалення відпрацьованого повітря, так і його подачу. Зазвичай ці системи досить складні й управляються серйозною автоматикою, яка розподіляє повітряні потоки в приміщеннях, дозуючи об’єм повітря згідно з розрахунковою потребою тієї чи іншої кімнати або залу. Припливно-витяжні системи вентиляції котеджів і пентхаусів нерідко постачають додатковим обладнанням, наприклад системами рекуперації. Рекупераційне обладнання дає змогу економніше витрачати тепло в будинку, відбираючи його в повітря, що видаляється, і передаючи повітрю, що надходить у приміщення. Також рекуперація допомагає зберегти в приміщенні температуру, створену системою кондиціонування. Особливо важливим моментом влаштування якісної вентиляції в приватному будинку є в тому випадку, якщо він побудований з дерева. Порушення повітряного обміну дуже швидко запускає процес гниття деревини, навіть у тому випадку, якщо дерев’яні конструкції були ретельно оброблені спеціальними елементами.
Статті за темою
Вентиляція в будинку з газобетону
Вентиляція в дерев’яному будинку
Вентиляція та кондиціонування котеджу
Кондиціювання приватного будинку, котеджу
Вентиляція в каркасному будинку
Опалення будинку без газу та електрики: плюси та мінуси