Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Теплові насоси

Теплові насоси - це високотехнологічне обладнання, яке може бути використане для опалення або охолодження різних за площею приміщень.
Дізнатися вартість

Тепловий насос – це теплотехнічне обладнання, яке призначене для нагрівання або охолодження теплоносія. Основною особливістю теплових насосів є робота на нагрівання та підтримання температури циркуляційного теплоносія заданим параметрам.

Принципи роботи теплового насосу

Пристрій ТН виглядає так: для вироблення теплової енергії дістається тепло з навколишнього середовища і передається в опалювальне приміщення. Такий принцип діє не тільки в теплу пору року, але навіть у зимові місяці, коли температура повітря на вулиці досягає -25 °C.

Функціонування таких насосів часто порівнюють із холодильниками. Відмінність тільки в тому, що холодильник виробляє холод, відбираючи тепло з продуктів і камери, і виводячи його назовні. Насос бере тепло та енергію у джерела – передає його теплоносія – опалює приміщення та нагріває воду для побутових потреб.

Теплові насоси застосовуються як джерела тепла або холоду як для маленьких так і великих споживачів, оскільки виробляються в широкому діапазоні потужностей (від 2 кВт до декількох МВт). Дуже велике застосування теплові насоси знайшли у побутовому сегменті, а саме в опаленні житлових та комерційних об’єктів та у виробництві гарячої води.

Теплові насоси найбільш ефективно працюють спільно з фанкойлами і теплою підлогою, при цьому якщо тепловий насос працює з фанкойлами, існує можливість його роботи на охолодження в теплий період року, що дозволяє заощадити на установці додаткових кондиціонерів або мультизональної системи.

Переваги теплових насосів

  • Висока ефективність роботи завдяки перенесенню тепла, а не його виробництва;
  • Вигідна експлуатація та її окупність;
  • Безпечна робота обладнання, відсутність шкідливих викидів;
  • Універсальність технології: отримуєте опалення, кондиціювання, ГВП (гаряче водопостачання) опціонально;
  • Робочі температури до -25 °C;
  • Тиха робота агрегатів;
  • Довгий термін служби установок у середньому 15-20 років;
  • Перевірені рішення для будь-якої конфігурації системи опалення.

Типи теплових насосів

Повітря-повітря

Повітря-повітря

Прямим призначенням цього типу теплового насоса є обігрів повітря всередині приміщення шляхом вилучення тепла з навколишнього середовища, його переробки з подальшою подачею в будинок. Вони ефективно обігрівають та охолоджують приміщення різної функціональної спрямованості. Принцип дії теплового насоса аналогічний роботі кондиціонера на обігрів, але теплові насоси в 1,5 – 2 рази ефективніші, ніж кондиціонери в режимі опалення.

Повітря-вода

Повітря-вода

Оптимально застосовуватиме повітряні теплові насоси із системами опалення, розрахованими на 45 °C, а ще краще 35 °C. До таких систем відноситься всім відома водяна теплова підлога, теплові стіни або фанкойли. І, між іншим, за допомогою комбінації повітряного теплового насоса та фанкойлів ми отримуємо не лише економну систему опалення, а й систему кондиціювання в одному.

Вода-вода

Вода-вода

Вода дійсно є чи не ідеальним джерелом тепла, але взимку вона замерзає і нам потрібно використовувати свердловини достатньої глибини, щоб цього не сталося. Крім того, використовувати свердловини понад 20 м завглибшки є не доцільним. Свердловинний насос при подальшому заглибленні стає надто потужним і перетворює всю нашу економію на «нуль».

Грунт-вода

Грунт-вода

Плюсом цього рішення є низька залежність від сезонних коливань температури зовнішнього повітря, як наслідок, низька настановна електрична потужність. Як згадувалося вище, це дозволяє значно зменшити вартість підведення електроенергії. Однак, вартість монтажу свердловин може досягати вартість самого теплового насоса, що значно збільшує окупності вкладень.

Об'єкти з нашим обладнанням

Консультація спеціаліста