Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Руфтоп, даховий кондиціонер

Руфтоп-це моноблочний пристрій, який встановлюється на даху будівлі, з приміщеннями, що обслуговуються, з'єднується за допомогою повітроводів. Руфтоп, кліматичне обладнання, призначене для обробки повітря, ринцип роботи руфтопу полягає у нагріванні чи охолодженні повітря приміщення.
Дізнатися вартість
Руфтоп, даховий кондиціонер

Руфтопи обробляють великі обсяги повітря – від 4000 м3/год до 100000 м3/год. Повітря, що обробляється, забирається з приміщення і фільтрується, при необхідності підмішується свіже повітря і дана суміш надходить на випарник, де нагрівається або охолоджується за рахунок вбудованої компресорно-конденсаторної установки. Після випарника повітря вентилятором нагнітається у приміщення.

Дахові кондиціонери випускаються зазвичай у різних моделях від 20 кВт до 300 кВт.

Функцію обігріву реалізують за допомогою пальника газу, водяним нагрівачем, тепловим насосом або електричним нагрівачем. Можливі зміни в залежності від кліматичних умов, в яких будуть використовуватися установки. Електронагрівач рекомендується використовувати у холодних зонах.
Реалізація охолодження виконується з використанням фреонів R410A та R407C та компресорних установок. Система охолодження має електронний та механічний розширювальний клапан, клапан низького та високого тиску, фільтр-осушувач, масловідділювач та акумулятор рідини. Випарники та конденсатори виконані з мідних труб.

До складу руфтопа входять:

  • Випарник, що нагріває або охолоджує повітря.
  • Компресорно-конденсаторний блок, що є джерелом тепла або холоду для випарника.
  • Секція фільтрації де повітря очищається від пилу.
  • Секція змішування, де до циркуляційного повітря підмішують свіже повітря.
  • Вентиляторна секція, де за допомогою вентиляторів повітря нагнітається до приміщення.
  • Секція додаткового нагрівача, де встановлюється додаткового або резервне джерело тепла.

Як додаткове або резервне джерело тепла використовується водяний нагрівач, газовий нагрівач або електричний ТЕН. Резервне джерело тепла використовується коли основне джерело, у нашому випадку компресорно-конденсаторний блок, виходить з ладу, перебуває на сервісному обслуговуванні або якщо його теплової потужності не вистачає, що зазвичай відбувається за низьких температур (нижче -10 град. Цельсія). При цьому резервне джерело тепла покриває недостатню теплову потужність. Руфтопи використовуються як одне з джерел тепла, холоду та свіжого повітря у великих торгових центрах, складах з підтримкою температури
повітря, у виробничих та громадських приміщеннях великих обсягів.

Партнери

Об'єкти з нашим обладнанням

Консультація спеціаліста