Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція для гаража

Дізнатись вартість

Проблеми гаражного зберігання

У середовищі автолюбителів існує стійка думка, що при стоянці в добре опалювальному гаражі кузов автомобіля швидше виходить з ладу. Потрібно відзначити, що це частково вірно і механізм зносу машини досить простий. Багато власників автомобіля встановлюють у гаражах опалення, яке створює кімнатну температуру.

Зрозуміло, обслуговувати автомобіль в таких умовах одне задоволення, та й заводиться він з пів обороту. Але зворотний бік медалі не такий вже й привабливий – вода, бруд і сніг, які потрапили до гаража на колесах, днищі та в різних нішах і порожнинах машини, за доволі високої температури швидко випаровуються і значно підвищують вологість повітря в гаражі. У деяких випадках, показник цей досягає 100%, а оскільки ніяких систем осушення і водовідведення в більшості гаражів немає, то волога ця перебуває в приміщенні постійно, викликаючи корозію металевих деталей і, насамперед, кузова.

Вирішуємо проблему “теплого гаража”

Вихід із ситуації є відносно простим і не надто витратним – правильно підібрана і якісно змонтована вентиляція дасть змогу підтримувати в гаражі нормальну вологість, а окрім цього забезпечить швидке видалення вихлопних газів, хімічних випаровувань і просто неприємних запахів. Але не варто забувати і про те, що вентиляція необхідна не тільки в опалювальних, а й у “холодних” гаражах, які хоч і не так сильно, як “теплі”, але все ж доволі ефективно конденсують у своєму об’ємі небезпечну вологу. Вирішення цього питання може бути три:

  • Природна вентиляція гаража
  • Механічна вентиляція гаража
  • Комбінована вентиляція гаража

Найпростіший, але далеко не найефективніший спосіб створити комфортні умови в гаражі – це природна вентиляція. Для влаштування такої системи потрібно зробити отвір біля воріт і обладнати його проточною решіткою. Через решітку буде надходити в гараж свіже повітря. Але щоб забезпечити необхідну тягу, потрібно влаштувати і витяжний вузол. Для цього на задній стіні гаража встановлюють витяжний короб, верхня частина якого обладнується дефлектором – пристосуванням, що забезпечує область зниженого тиску у витяжному вузлі, використовуючи силу вітру. Розрахунок такої системи досить простий. Щоб забезпечити необхідну продуктивність природної вентиляції, переріз решітки припливу має бути щонайменше вдвічі більшим, ніж переріз витяжного короба.

Механічна вентиляція – це більш ефективний спосіб, який часто використовують у великих гаражах. У вентиляції такого типу застосовують два окремі пристрої – припливну і витяжну установки. Припливна частина системи забезпечує подачу і підготовку повітря. Зазвичай цей вузол складається з вентилятора, нагрівача і фільтра очищення. Хороша “приточка” подає в приміщення чисте і прогріте повітря. Витяжна частина механічної вентиляції являє собою осьовий вентилятор із підібраною за параметрами приміщення продуктивністю.

Комбінована вентиляція складається з систем механічної та природної і працює дуже якісно.
Ми радимо всім автомобілістам забезпечити гараж вентиляцією, що гарантує довге життя Вашому автомобілю.

Консультація спеціаліста