Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Кондиціонування приватного Будинку, Котеджу

Дізнатись вартість

Системи кондиціонування діляться на Спліт, Мульти спліт, Мульти зональні та Чиллер-фанкойл.

У цій статті розглянемо дві найпоширеніші системи кондиціонування приватного будинку, котеджу.

1. Встановлення спліт-системи кондиціонера в приватному будинку.

Спліт-система – це традиційний варіант кондиціонера.

Рішення використання спліт-системи не потребує величезних капіталовкладень і являє собою бюджетний і оптимальний варіант. Усі монтажні роботи під час встановлення зовнішнього і внутрішніх блоків, прокладання фреонових магістралей, відводів дренажу, підключення електромережі та автоматики нічим не відрізнятиметься від встановлення спліт-системи для квартири.

Як відбувається розрахунок і підбір спліт-системи?

Під час встановлення кондиціонера в заміському будинку потрібно взяти до уваги архітектуру і вигляд фасаду будівлі, розташування і кількість внутрішніх приміщень, характеристики електромережі. Також потрібно розрахувати всі теплопритоки, відстані фреонових трубок між блоками спліт-системи, перепад висоти в місцях встановлення блоків. Корисно звернути увагу на можливості використання кондиціонера в різні пори року, як на охолодження влітку, так і на обігрів взимку і в міжсезоння.

Плюси спліт-систем:

  • зручне управління;
  • простота монтажу і збірки;
  • низький рівень шуму працюючого кондиціонера;
  • висока енергоефективність (в інверторних кондиціонерах ккд може бути вище 350%);
  • невисокий ціновий діапазон моделей.

Мінуси спліт систем:

  • обмежена охолоджувана площа та обігрів (робоча зона перебуває в межах встановленого кондиціонера);
  • відсутність поєднання стилю фасаду будівлі та зовнішнього блоку кондиціонера.

2. Встановлення мульти спліт-системи кондиціонування в будинку.

Крім використання спліт-систем, у котеджах і заміських будинках для кондиціонування та обігріву прекрасно застосовуються мульти спліт-системи. У наш час цей варіант застосування кондиціонерів має високу популярність. Основна відмінність від стандартної спліт-системи полягає в тому, що один зовнішній блок працює на кілька внутрішніх блоків.

Зовнішній блок сучасної мульти спліт-системи оснащений високопродуктивним компресором, системою автоматичного управління і потужним теплообмінником. Головною особливістю і в тому числі перевагою такого кондиціонування є можливість підключення до зовнішнього блоку різних типів внутрішніх блоків: традиційних настінних, касетних, підлогових, канальних, стельових. Ця особливість дуже корисна, коли кімнати і приміщення будинку мають різний дизайн і свої конструктивні особливості.

Використання каналів і канальних блоків у кондиціонуванні приватного будинку дуже схоже на централізовану систему вентиляції та являє собою розподіл нагрітого або охолодженого повітря від центрального каналу до другорядних.

Монтаж касетних кондиціонерів і канального типу систем проходить за підвісними стелями, або розміщується на горищі будівлі. У цій же зоні відбувається підведення всіх комунікацій. Відстань між підвісною стелею і несучою поверхнею має бути не менше 200 мм. Рекомендується ще на початку будівельних робіт врахувати це питання і провести потрібні канали кондиціонування до старту ремонтних та оздоблювальних робіт.

Важливо відзначити наявність у вільному продажу кондиціонерів канального типу з підмішуванням свіжого повітря з вулиці. Ці моделі можуть бути під’єднані до повітряних каналів кондиціонування і здійснювати підмішування свіжого повітря до 20%.

Але є і свої мінуси при виборі мульти спліт-системи для приватного будинку. При зменшенні кількості зовнішніх блоків на фасаді будівлі, монтаж такої системи кондиціонування в котеджі часто річ дорога. Пояснюється це використанням великої довжини фреонових трубок, підведення електроживлення, ізоляції, а також використання інших витратних матеріалів. Використовуючи різні моделі блоків кондиціонерів, міжблочні відстані можуть перевищувати 20 метрів завдовжки і сягати 7-10 метрів перепадів за висотою.

Перевагами встановлення мульти спліт-системи в житловому будинку є зручність проведення сервісних робіт і робіт з обслуговування кондиціонерів, їх чищення. До переваг відносять комфортне керування режимами охолодження та обігріву приміщень, збереження стилю і зовнішнього вигляду фасаду будівлі.

У великих заміських будинках і особняках з великою площею застосовуються мультизональні системи кондиціонування. Це системи VRF і VRV. Також можна розглянути системи Чиллерфанкойл.

І наостанок

Розуміння власником будинку, яку систему кондиціонування можна використовувати в його помешканні, стане гарною відправною точкою в роботі з проєктно-монтажною компанією.

Статті за темою

Як вибрати кондиціонер, частина #1

Як уникнути проблем під час встановлення кондиціонера

Робота кондиціонера взимку на обігрів та охолодження

Зимова експлуатація кондиціонерів

Що таке кондиціонер з інверторним керуванням

Інверторні кондиціонери

Чому необхідно проводити обслуговування кондиціонера

Обслуговування побутових кондиціонерів

Монтаж і встановлення кондиціонерів. Види та схеми кріплення

Рекомендації по догляду за кондиціонером

Профілактика кондиціонера

Вентиляція та кондиціонування будинка

Мульти спліт системи

Мультизональні системи

Касетні кондиціонери

Канальні кондиціонери

Колонні кондиціонери

Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції

Помилки в установці систем кондиціонування і монтажі кондиціонерів

Помилки під час проектування систем кондиціонування

Яка різниця між кондиціонуванням і вентиляцією

Консультація спеціаліста