Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція погреба

Дізнатись вартість

Способи влаштування вентиляції в погребі

Існує три основні способи влаштування вентиляції в погребі, які позбавлять від вогкості, цвілі, грибка і, як наслідок, непоправної шкоди припасам:

    • природна вентиляція;
    • комбінована система з витяжкою;
    • автоматизована система з датчиками контролю.

Природна вентиляція – найпростіший і найдоступніший спосіб організувати правильний повітрообмін у погребі. Складається така система з двох шахт, одна з яких є припливною, а друга – витяжною. Влаштовуються ці шахти в протилежних стінках погреба, при цьому, чим більша відстань між ними, тим ефективнішою буде робота системи. Припливна шахта влаштовується таким чином, щоб її отвір знаходився внизу, приблизно на відстані 50 см від підлоги. Витяжний повітропровід, розташований біля протилежної стіни, монтується таким чином, щоб його отвір розташовувався приблизно за 1,5 метра від позначки підлоги приміщення. Холодне повітря, важче, потрапляє в погреб знизу, поступово нагрівається і виводиться через витяжну шахту. У зимовий час, коли температура повітря значно знижується, ефективність такої вентиляції зростає. Оголовок витяжної шахти можна забезпечити дефлектором, що створює в ній розрідження – це посилить тягу.

Комбінована система влаштована так само, як і природна, з тією лише різницею, що робота вентиляції забезпечується не перепадом температур повітря, а вентилятором, встановленим на витяжну шахту. Вентилятори, що використовуються для невеликих обсягів, мають доступну ціну і значно збільшують ефективність системи.

Автоматичні системи вентиляції погребу

Автоматизована система вентиляції може бути встановлена у великих погребах і овочесховищах. Вона являє собою припливно-витяжну установку, забезпечену датчиками температури і вологості. Працює вона повністю автоматично, вмикаючись лише тоді, коли в цьому є необхідність, при цьому автоматика регулює її продуктивність. Іноді таку систему доповнюють рекуператором, який зберігає в погребі тепло в зимовий час і не дає йти холоду в літню спеку. Така система є найсучаснішою та найефективнішою, і її єдиним недоліком можна назвати лише вартість. Але, якщо йдеться про підземне сховище, де зберігаються не сімейні припаси на зиму, а тонни плодоовочевої продукції, то така система повністю себе виправдовує і окупається дуже швидко.

Будь-яка система вентиляції погреба, природна, комбінована або автоматична, повинна розраховуватися і монтуватися фахівцями. Підбір просвіту припливних і витяжних шахт, вибір дефлектора, вентилятора і, тим паче, припливно-витяжної системи не прощає помилок.

Консультація спеціаліста