Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Припливна система вентиляції

Дізнатись вартість
приточка
Прогрес не стоїть на місці і стосується це не тільки високих технологій і складної електроніки, а й такої звичної нам усім галузі інженерної діяльності, як розробка вентиляційних систем. Великого поширення набули припливні системи вентиляції – прості, ефективні та максимально економні. Сучасні припливні системи не тільки чудово справляються з повітрообміном у приміщенні, а й, завдяки використанню нових технічних розробок, можуть замінити кондиціонери.

Сучасні припливні системи

Системи вентиляції припливного типу є гідною альтернативою стандартним системам кондиціонування. На відміну від останніх, вони не можуть швидко охолодити повітря, але вони здатні наситити його киснем, що не під силу жодному кондиціонеру. Сьогодні припливні системи вентиляції дуже затребувані, і на ринку кліматичних систем можна знайти як потужне обладнання, розраховане на обслуговування великих будівель, так і компактні моноблочні системи, здатні обслуговувати невелику квартиру або котедж. Моноблочні припливні системи своєю появою зробили справжній переворот у вентиляції, адже з громіздких і галасливих пристроїв припливні установки перетворилися на тихі компактні пристрої, яким легко можна знайти місце на стандартній лоджії.

Вартість припливних вентиляційних систем залежить від її потужності та комплектації і може становити суму від кількох десятків до кількох тисяч доларів. Найпростіша і найдешевша система складається з припливного вентилятора і повітряного клапана. Вентилятор встановлюється у верхній частині вікна або в спеціальному отворі над ним і нагнітає повітря з вулиці. Відпрацьоване, насичене вуглекислим газом повітря витісняється через клапани над підвіконням на вулицю. Таку систему використовували задовго до появи повноцінних припливних установок, і вона була поширена і в нас у країні. Віконні клапани не застосовували – їхню роль виконували щілини і зазори в дерев’яних рамах.

Принцип роботи

Основа будь-якої припливної вентиляції – це блок із вентилятором, що нагнітає з вулиці свіже повітря. У процесі його роботи створюється надлишковий тиск, який сприяє витісненню відпрацьованого повітря з приміщення через клапани, зазори та щілини. Припливна вентиляція повинна входити в приміщення в місці, де знаходяться основні споживачі кисню, тобто люди. Не допускається введення вентиляції в санвузлах, коморах, підсобних приміщеннях, кухнях. Останнім часом, щоб полегшити видалення відпрацьованого повітря, під час будівництва будівель влаштовують спеціальні шахти і приховані в стінах канали – це дає змогу налагодити ефективніший повітрообмін у приміщенні, ніж у разі використання віконних і дверних прорізів. Особливо популярні в наші дні припливно-витяжні системи, в яких крім нагнітаючих вентиляторів використовуються і витяжні, що допомагають видалити забруднене повітря.

Додаткові системи

Зазвичай припливні вентиляційні системи доповнюються різним допоміжним обладнанням, яке сприяє більш якісній та ефективній роботі системи. Найпоширенішим елементом системи, який можна зустріти повсюдно, є повітряний фільтр. Завдяки цьому компоненту повітря з вулиці проходить додаткове очищення. Залежно від типу фільтра і ступеня фільтрації, який він забезпечує, повітря може бути позбавлене тільки твердих частинок і пилу, пилу і дрібних частинок сажі та кіптяви. Є фільтри, що захищають від усіх видів забруднень, зокрема й від найдрібніших, таких як мікроорганізми і спори грибів. Для нагрівання припливного повітря в зимовий час використовують спеціальний калорифер, який може бути як водяним, так і електричним. Калорифер регулюється користувачем або автоматикою, що дає змогу підтримувати в приміщенні задану температуру.

Мінуси припливних систем

У припливної вентиляції багато безперечних плюсів, але є й деякі недоліки. Насамперед, це розміри вентиляційних установок. Якщо прості й малопродуктивні агрегати займають зовсім небагато місця, то вентиляція для ресторану, магазину або просто великого котеджу, та ще й оснащена фільтрами, автоматикою і нагрівачами, може займати чимало місця. Крім цього, потужні вентустановки можуть сильно шуміти і бути джерелами вібрацій. У зв’язку з цим іноді виникає необхідність винесення цього обладнання в окреме приміщення, на дах або у двір.

Загалом важко не погодитися з тим, що припливні системи вентиляції – це чудовий винахід, що робить наше життя комфортнішим і в чомусь якіснішим. У приміщеннях, де грамотно поєднані системи вентиляції та кондиціонування, людина почувається завжди бадьорою і здоровою.

Консультація спеціаліста