Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Усуваємо підвищену вологість у ванній кімнаті

Дізнатись вартість

Підвищена вологість у приміщенні є досить частим явищем. Особливо актуальна ця проблема для ванних кімнат. Через свої особливості ванні й так мають вологість повітря вищу, ніж у житлових приміщеннях, тож саме тут можна легко порушити крихкий баланс і створити атмосферу, несприятливу для людини, натомість цілком придатну для плісняви та різноманітних грибків. Багатьом відомі такі неприємні явища, як почорніння стиків між кахельними плитками, запітніння дзеркал, розсипи чорних і зелених цяток на стелях і стінах, але не всі знають, що позбутися цих проблем можна дуже простим способом – установкою витяжного вентилятора.

Сучасні витяжні вентилятори можуть бути різної конструкції та продуктивності. Деякі моделі встановлюються прямо в отвір вентиляційного каналу, іншим потрібні спеціальні решітки для вентилятора, а треті монтуються в підвісну стелю і з’єднуються з каналом у стіні спеціальною гофрою або коробом. Продуктивність пристрою обирають згідно з характеристиками, названими виробником – зазвичай у паспорті на вентилятор вказується, на який обсяг повітря він розрахований.

Щоб досягти максимального ефекту від встановленого витяжного вентилятора, найкраще придбати датчик вологості, який автоматично вмикатиме пристрій за певних параметрів повітря. Принцип роботи вентилятора з датчиком гранично простий – виставляється певна вологість, за якої вмикатиметься живлення вентилятора, наприклад, 70%, і час, через який його буде вимкнено. У разі, якщо вологість підвищиться до заданої величини, автоматика увімкне вентилятор на заданий проміжок часу, наприклад на 3-4 хвилини.

Багатьох цікавить відповідь на запитання, чому саме за 70% вологості має запускатися вентилятор. Відповідь досить проста – саме за 70% вологості людина починає відчувати певний дискомфорт і якраз за такого відсотка найчастіше починає з’являтися цвіль. Також може виникнути утруднення при виборі часу роботи пристрою. Щоб вибрати правильний часовий відрізок, можна скористатися формулою:

T=60 хвилин/(продуктивність/об’єм ванної кімнати)

Під час встановлення витяжного вентилятора не потрібно забувати про те, що для правильної його роботи необхідний приплив свіжого повітря. Для цього в нижній частині дверного полотна ванної кімнати встановлюють спеціальні решітки або залишають проміжок між дверима і порогом, шириною 2-3 см.

Консультація спеціаліста