Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція в будинку з газобетону

Дізнатись вартість
Вентиляция в доме из газобетона
Ретельно продумана вентиляція будинку – це не тільки відмінне самопочуття його мешканців, а й гарантія того, що в кімнатах не з’являться такі неприємні “мешканці”, як грибок і цвіль. Вентиляція, безперечно, має бути в будь-якій будівлі, але є випадки, коли повітрообмін відіграє особливо важливу роль і його організації потрібно приділити максимум уваги.

Будинки з газобетону

Сьогодні газобетон є одним із найбільш затребуваних на будівельному ринку матеріалів. Легкий, простий в обробці й укладанні та відносно недорогий матеріал широко використовується як у промисловому, так і в цивільному будівництві. Основними експлуатаційними якостями, за які цінують цей матеріал, є відмінна звуко- і теплоізоляція. Поза всяким сумнівом, теплоізоляційні властивості газобетону – це великий плюс, але саме властивість утримувати тепло може стати причиною появи в будинку нездорового мікроклімату. Тепло, вологість і пориста структура матеріалу – це ідеальні умови для появи й успішного розмноження різних мікроорганізмів. За підвищеної вологості та застояного повітря, газобетонні блоки можуть стати справжніми інкубаторами для мікроорганізмів. Щоб цього не сталося, будинки з газобетону обов’язково обладнують системами вентиляції.

Вентиляція в будинку з газобетону

Можна сказати, що власникам будинків із газобетону пощастило, бо навіть якщо система вентиляції не була передбачена під час будівництва будівлі, встановити її набагато простіше, ніж у будинку з бетону, цегли або дерева. Газобетон відмінно пиляється і свердлиться, тому створення прорізів для монтажу обладнання в таких стінах не є великою проблемою.

Найчастіше приватний будинок зі стінами з газобетону комплектується таким кліматичним і допоміжним обладнанням:

  • припливна або припливно-витяжна система;
  • система кондиціонування повітря;
  • автоматика системи вентиляції та кондиціонування;
  • повітропроводи, оснащені шумоглушниками;
  • вентиляційна шахта природної системи вентиляції;
  • протипожежні клапани та повітряні заслінки;
  • система рекуперації повітря.

В окремих випадках список цього обладнання може бути скорочено або доповнено – все залежить від вимог власника і, зрозуміло, від його фінансових можливостей. Наявність рекуперації в будинку з газобетону можна вважати ідеальним розв’язанням проблеми опалення, адже саме в будинках, де стіни добре утримують тепло, повернення теплової енергії з припливним повітрям є найбільш ефективним.

Проектування і монтаж

Розрахунок системи вентиляції в житловому будинку – це відповідальний процес, від якого залежить успіх абсолютно всіх заходів зі створення сприятливого мікроклімату. Під час підбору обладнання фахівці враховують об’єм приміщень, площу віконних і дверних прорізів, матеріал стін і стель, перерізи повітропроводів і вентиляційних шахт та багато інших параметрів. Величезний вибір вентиляційного обладнання, представлений на сучасному ринку, дає можливість вирішити будь-яке завдання, поставлене перед професіоналами. Не менш відповідальною частиною роботи є і монтаж – газобетон легко обробляється, але водночас є досить тендітним матеріалом, що вимагає дбайливого ставлення. Для кріплення обладнання до газобетонних стін використовуються спеціальні розпірні та хімічні анкери, що дають можливість максимально надійно зафіксувати апаратуру і повітропроводи, не пошкоджуючи несучі стіни і перегородки. Чи потрібно згадувати, що всі вібруючі елементи вентиляційної системи мають бути встановлені на спеціальні опорні подушки, що гасять коливання.

Консультація спеціаліста