Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція в дерев’яному будинку

Дізнатись вартість
вентиляция деревянного дома
У наші дні система вентиляції є практично обов’язковим атрибутом сучасного будинку. Не відіграють ролі ні розміри будівлі, ні планування, ні матеріал, з якого вона побудована. Люди, які живуть у ньому, мають почуватися комфортно в будь-яку пору року і в будь-яку погоду. Але якщо для будівель з бетону, цегли або піноблоків система вентиляції – це всього лише інструмент створення комфорту для мешканців, то з будівлями з дерева все зовсім інакше.

Загроза зсередини

Усі ми чудово знаємо, що головним ворогом будь-якої дерев’яної споруди є вогонь. На щастя, сучасні технології дозволяють значно знизити пожежонебезпеку. Спеціальні просочення роблять деревину практично негорючою, а пожежна сигналізація та системи пожежогасіння можуть присікти загоряння. Тому в наші дні для дерев’яного будинку небезпеку становить насамперед не вогонь, а інший ворог – малопомітний, повільний і, незважаючи на це, смертельно небезпечний. Цей ворог – вологість.

Сама по собі висока вологість не становить небезпеки для дерева, в цьому не потрібно нікого переконувати. Але супутники вологи – цвіль, грибок, а також ціла низка мікроорганізмів і навіть комах із задоволенням живуть і розмножуються в деревині, поступово перетворюючи міцні бруси, балки і колоди на труху, що огидно пахне. На жаль, господар будинку зазвичай помічає загрозу лише тоді, коли процес гниття зайшов надто далеко, і потребуються складні дорогі процедури з обробки, а іноді й заміни уражених дерев’яних конструкцій. У деяких випадках врятувати будинок взагалі неможливо і залишається лише розібрати його або змиритися з руйнівною силою мікроорганізмів і намагатися жити в ньому далі. Звісно, життя в будинку, стіни і стелі якого вкриті неохайним нальотом, а в повітрі панує затхлий запах, не лише неприємне, а й небезпечне для здоров’я. Тому захист будинку від вологості – це не тільки турбота про майно, а й чудовий спосіб зберегти здоров’я його мешканців.

Тепло і сухо – значить чисто

Звідки береться в дерев’яних будинках волога і як з нею боротися? Насамперед, джерело зайвої вологості – це ґрунтові води. Також великий внесок у появу вогкості вносять самі мешканці, випаровуючи рідину через шкіру, а також використовуючи воду в побутових цілях. Якщо обійтися без випарів не можна, то як з ними боротися? Відповідь проста – допомогти в цьому випадку може тільки ретельно продумана система вентиляції, яка не тільки забезпечить сухий клімат у будинку, а й допоможе поліпшити самопочуття людей, які в ньому проживають.

Система вентиляції в дерев’яному будинку може бути різної конструкції. Вибір того чи іншого типу для конкретного випадку – це справа для професіоналів. Але найчастіше використовуються припливні та припливно-витяжні системи різної продуктивності. Припливні системи компактніші та дешевші. У них подача повітря здійснюється за допомогою припливного вентилятора, а видалення використаного – природним способом, через віконні та дверні прорізи або спеціальні клапани. Такий тип вентиляції відмінно показав себе в невеликих будинках і котеджах з невеликою кількістю приміщень і відносно простим плануванням.
Припливно-витяжна вентиляція влаштована складніше і обійдеться дорожче. В основі її лежать два типи вентиляторів – припливні та витяжні, що забезпечують подачу і примусове видалення повітря. Ці системи чудово підходять для великих будинків із кількома поверхами і безліччю житлових і допоміжних приміщень. У дерев’яному будинку, де є лазня, розташована в основній будівлі, припливно-витяжна система буде ідеальним варіантом для боротьби з вологою.
Але далеко не завжди хороший повітрообмін гарантує здорову атмосферу. Щоб повністю бути впевненим у тому, що гниль не загрожує будинку, в приміщеннях потрібно підтримувати певну температуру. Цього можна досягти двома способами: за допомогою опалення або оснастивши систему вентиляції калорифером, який підігріватиме повітря, що подається до приміщення. У комплекті з рекуператором, який допоможе повернути тепло з повітря, що видаляється з будинку, назад, система з калорифером буде не тільки максимально ефективною, але ще й дуже економною.

Консультація спеціаліста