Кондиціонування приватного Будинку, Котеджу
Системи кондиціонування діляться на Спліт, Мульти спліт, Мульти зональні та Чиллер-фанкойл.
У цій статті розглянемо дві найпоширеніші системи кондиціонування приватного будинку, котеджу.
1. Встановлення спліт-системи кондиціонера в приватному будинку.
Спліт-система – це традиційний варіант кондиціонера.
Рішення використання спліт-системи не потребує величезних капіталовкладень і являє собою бюджетний і оптимальний варіант. Усі монтажні роботи під час встановлення зовнішнього і внутрішніх блоків, прокладання фреонових магістралей, відводів дренажу, підключення електромережі та автоматики нічим не відрізнятиметься від встановлення спліт-системи для квартири.
Як відбувається розрахунок і підбір спліт-системи?
Під час встановлення кондиціонера в заміському будинку потрібно взяти до уваги архітектуру і вигляд фасаду будівлі, розташування і кількість внутрішніх приміщень, характеристики електромережі. Також потрібно розрахувати всі теплопритоки, відстані фреонових трубок між блоками спліт-системи, перепад висоти в місцях встановлення блоків. Корисно звернути увагу на можливості використання кондиціонера в різні пори року, як на охолодження влітку, так і на обігрів взимку і в міжсезоння.
Плюси спліт-систем:
- зручне управління;
- простота монтажу і збірки;
- низький рівень шуму працюючого кондиціонера;
- висока енергоефективність (в інверторних кондиціонерах ккд може бути вище 350%);
- невисокий ціновий діапазон моделей.
Мінуси спліт систем:
- обмежена охолоджувана площа та обігрів (робоча зона перебуває в межах встановленого кондиціонера);
- відсутність поєднання стилю фасаду будівлі та зовнішнього блоку кондиціонера.
2. Встановлення мульти спліт-системи кондиціонування в будинку.
Крім використання спліт-систем, у котеджах і заміських будинках для кондиціонування та обігріву прекрасно застосовуються мульти спліт-системи. У наш час цей варіант застосування кондиціонерів має високу популярність. Основна відмінність від стандартної спліт-системи полягає в тому, що один зовнішній блок працює на кілька внутрішніх блоків.
Зовнішній блок сучасної мульти спліт-системи оснащений високопродуктивним компресором, системою автоматичного управління і потужним теплообмінником. Головною особливістю і в тому числі перевагою такого кондиціонування є можливість підключення до зовнішнього блоку різних типів внутрішніх блоків: традиційних настінних, касетних, підлогових, канальних, стельових. Ця особливість дуже корисна, коли кімнати і приміщення будинку мають різний дизайн і свої конструктивні особливості.
Використання каналів і канальних блоків у кондиціонуванні приватного будинку дуже схоже на централізовану систему вентиляції та являє собою розподіл нагрітого або охолодженого повітря від центрального каналу до другорядних.
Монтаж касетних кондиціонерів і канального типу систем проходить за підвісними стелями, або розміщується на горищі будівлі. У цій же зоні відбувається підведення всіх комунікацій. Відстань між підвісною стелею і несучою поверхнею має бути не менше 200 мм. Рекомендується ще на початку будівельних робіт врахувати це питання і провести потрібні канали кондиціонування до старту ремонтних та оздоблювальних робіт.
Важливо відзначити наявність у вільному продажу кондиціонерів канального типу з підмішуванням свіжого повітря з вулиці. Ці моделі можуть бути під’єднані до повітряних каналів кондиціонування і здійснювати підмішування свіжого повітря до 20%.
Але є і свої мінуси при виборі мульти спліт-системи для приватного будинку. При зменшенні кількості зовнішніх блоків на фасаді будівлі, монтаж такої системи кондиціонування в котеджі часто річ дорога. Пояснюється це використанням великої довжини фреонових трубок, підведення електроживлення, ізоляції, а також використання інших витратних матеріалів. Використовуючи різні моделі блоків кондиціонерів, міжблочні відстані можуть перевищувати 20 метрів завдовжки і сягати 7-10 метрів перепадів за висотою.
Перевагами встановлення мульти спліт-системи в житловому будинку є зручність проведення сервісних робіт і робіт з обслуговування кондиціонерів, їх чищення. До переваг відносять комфортне керування режимами охолодження та обігріву приміщень, збереження стилю і зовнішнього вигляду фасаду будівлі.
У великих заміських будинках і особняках з великою площею застосовуються мультизональні системи кондиціонування. Це системи VRF і VRV. Також можна розглянути системи Чиллер – фанкойл.
І наостанок
Розуміння власником будинку, яку систему кондиціонування можна використовувати в його помешканні, стане гарною відправною точкою в роботі з проєктно-монтажною компанією.
Статті за темою
Як вибрати кондиціонер, частина #1
Як уникнути проблем під час встановлення кондиціонера
Робота кондиціонера взимку на обігрів та охолодження
Зимова експлуатація кондиціонерів
Що таке кондиціонер з інверторним керуванням
Чому необхідно проводити обслуговування кондиціонера
Обслуговування побутових кондиціонерів
Монтаж і встановлення кондиціонерів. Види та схеми кріплення
Рекомендації по догляду за кондиціонером
Вентиляція та кондиціонування будинка
Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції
Помилки в установці систем кондиціонування і монтажі кондиціонерів