Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Канальні кондиціонери

Дізнатись вартість
Канальные сплит-системы
Кондиціонер канального типу – це пристрій, до складу якого входять традиційний для інших спліт-систем набір блоків, що складається з внутрішнього та зовнішнього. Використовується таке обладнання для підтримки необхідних параметрів температури у кількох приміщеннях, а розподіл повітря від внутрішнього блоку до споживачів відбувається з допомогою системи каналів-повітропроводів. Саме ця особливість дала назву цьому типу кліматичних пристроїв.

Як працює це обладнання

Канальні кондиціонери, які представлені на сучасному ринку кліматичного обладнання, – це пристрої, які використовують у роботі рециркуляцію повітря. Внутрішні блоки цього обладнання монтуються у верхній частині приміщення та, як правило, закриваються підвісною стелею. Це значно спрощує конструкцію пристрою, оскільки до його зовнішнього вигляду не пред’являється особливих вимог і його пристрій повністю спрямований на забезпечення максимальної продуктивності та функціональності. Особливості установки таких апаратів не виключають їх встановлення в квартирах та котеджах – блок такого кондиціонера легко можна приховати за стелею в санвузлі або у коморі, де висота стель не відіграє особливої ​​ролі.

Повітря надходить у внутрішній блок через спеціальну всмоктувальну решітку, а потім, після охолодження, подається по прихованих у стелях каналах до інших розподільних решіток, які розташовані в різних місцях приміщень. Щоб забезпечити безперешкодний прохід повітря через повітропроводи та решітки, що надають потоку певного опору, внутрішні блоки канальних пристроїв оснащують особливо потужними вентиляторами. Для цілорічного використання таких кондиціонерів їх опціонально доповнюють водяними або електричними нагрівачами, покликаними підігрівати повітря перед подачею до кімнат.
Особливо ефективні канальні системи, поєднані з припливною вентиляцією, що дозволяють цілий рік забезпечувати житлове або офісне приміщення свіжим повітрям. Як ми вже говорили, цілісність інтер’єру при використанні цієї апаратури не страждає, тому що всередині приміщення видно лише декоративні, всмоктуючі та розподільчі решітки. Особливо актуальні вони у приміщеннях, що мають велику площу розділену перегородками, а також у квартирах, кафе, офісах та торгових залах, що мають велику висоту стель.
При підборі фахівці спираються не тільки на дані про продуктивність, але й на особливості, пов’язані з подачею повітря каналами. Неправильний розрахунок обладнання може значно знизити продуктивність системи, а й стати причиною шуму і вібрацій під час роботи пристрою.

Переваги даного обладнання:

  • Установка обладнання проводиться за елементами оздоблення та внутрішній блок не псує інтер’єр;
  • Можливість подачі підготовленого повітря до різних приміщень у будь-якому напрямку;
  • Система може забезпечувати приміщення свіжим повітрям, попередньо очистивши та підігрівши або навпаки, охолодивши його.

Консультація спеціаліста