Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції

Дізнатись вартість

Усім відомо, яку користь приносять кондиціонери, але всім відомо, що у медалі є і зворотний бік і чудовий пристрій, що полегшує нам життя у спеку, може таїти в собі загрозу для здоров’я. У чому полягає небезпека сучасних систем кондиціонування? Щоб розібратися в цьому питанні, розглянемо роботу звичайнісінького побутового кондиціонера.

Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції
Усього за годину роботи кондиціонер пропускає крізь свої фільтри десятки кубометрів повітря. У повітрі, що потрапляє в пристрій, міститься не тільки побутовий пил, шерсть домашніх тварин і дрібне сміття, а й мільйони бактерій, а також спори найпростіших грибів і плісняви. Більшість із них не становлять небезпеки для людини, але трапляються і хвороботворні, що спричиняють алергії, захворювання дихальних шляхів і навіть кишкові розлади. Щогодини кондиціонер витягує з повітря і близько літра води, яка відводиться за межі приміщення по дренажній трубці. Але вся проблема в тому, що частина вологи, так чи інакше, затримується всередині пристрою, і водночас серед пилу і бруду на внутрішніх поверхнях кондиціонера і його фільтрах створюється ідеальне вологе середовище для розмноження різних мікроорганізмів.
Саме цей механізм послужив причиною появи в медицині такого діагнозу, як легіонельоз або піттсбурзька лихоманка. У 1976 році, після конференції в одному з громадських будинків Філадельфії, 260 осіб захворіли на гостру форму пневмонії, яка призвела до летального результату у 32 з них. Як з’ясувалося, причиною біди була система кондиціонування, очищенням якої адміністрація будівлі нехтувала багато місяців. У системі кондиціонування і вентиляції офісного центру виявилася неймовірна кількість збудників легеневих хвороб, що і призвело до катастрофи.
Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції

Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції

Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції Сьогодні легіонельоз зустрічається не часто, але, тим не менш, ризик отримати це небезпечне захворювання завжди є. З 2004 по 2006 рік серед туристів, які зупинялися в європейських готелях, зареєстровано 641 випадок легіонельозу. На території колишнього Радянського Союзу найкатастрофічнішим вважається випадок епідемії в місті Верхня Пишма, коли погана вентиляція і висока вологість у житловому будинку спричинили важку пневмонію у 160 мешканців, 5 з яких померли. З’ясувалося, що не тільки кондиціонери можуть стати джерелом ризику, а й системи припливно-витяжної вентиляції, де також може створитися сприятливе середовище для мікробів. Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції На сьогоднішній день природа легіонел до кінця не вивчена, але вже відомо, що в зоні ризику опиняються користувачі систем кондиціювання та вентиляції, які не поспішають проводити обслуговування і чистку систем. Також відіграє роль і умови, що існують у приміщенні. Металопластикові вікна, які не пропускають повітря, сприяють створенню чудового середовища для мікроорганізмів. Ризик отримати гостре респіратурне захворювання або пневмонію через забруднену систему кондиціонування в таких приміщеннях вищий на 30%, ніж там, де встановлено дерев’яні вікна, фрамуги яких відчиняються.
Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляції
З’ясувалося, що найчастіше від систем кондиціонування страждають дорослі, оскільки багато хто змушений перебувати в приміщеннях з кондиціонерами і системами вентиляції по роботі. На 100 випадків гострих пневмоній, отриманих у кондиціонованих приміщеннях, на частку дітей до 16 років припадає лише 4 епізоди. Також нерівномірне поширення захворювання і за статевою ознакою – чоловіки хворіють частіше. З кожних 100 хворих лише 18 належать до слабкої статі. Це пов’язано з тим, що жінки менше проводять часу на конференціях і нарадах, де працюють потужні системи вентиляції, а в побуті набагато уважніше ставляться до чистоти довкола себе і свого здоров’я.
Яку небезпеку приховують у собі кондиціонери та системи вентиляціїЩоб не поповнити сумний список жертв піттсбурзької лихоманки, достатньо всього лише вчасно проводити профілактичне очищення систем кондиціонування і вентиляції. Провівши таку процедуру всього раз на 6 місяців, Ви зведете ризик появи небезпечних захворювань у десятки разів. Зрозуміло, роботу з чищення системи повинен виконувати фахівець, а для максимального ефекту використовуватися спеціальні антибактерицидні склади.

Консультація спеціаліста