Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Помилки під час проектування систем кондиціонування

Дізнатись вартість

Система кондиціонування – це складний комплекс обладнання, що вимагає максимально серйозного підходу на всіх стадіях установки, починаючи від розробки проекту і закінчуючи безпосередньо монтажем і роботами з пусконалагодження. Помилки, зроблені під час роботи над проєктом, є найсерйознішими і, як правило, для їх усунення потрібні додаткові серйозні витрати і виконання безлічі неврахованих робіт. Саме тому, щоб уникнути помилок під час проектування, таку відповідальну роботу довіряють виключно професіоналам. Існує кілька типів систем кондиціонування. Крім відмінності за потужністю, вони розрізняються і виконанням. Найпоширенішими є такі системи:

  • Промислові мультизональні
  • Побутові (настінні, стельові, підлогові, віконні)
  • Мультиспліт системи (з одним зовнішнім і кількома внутрішніми блоками)

Промислові системи відрізняються великою продуктивністю і здатні підтримувати задану температуру в цехах, де працює обладнання і безліч людей. Побутові системи встановлюються у квартирах, приватних будинках і невеликих офісах.

Різниця температур у приміщеннях

Однією з найсерйозніших і водночас найпоширеніших помилок у розробці проєктів систем промислового і побутового кондиціонування є ігнорування різниці температур у різних за призначенням приміщеннях. Під час розрахунку потрібно брати до уваги не тільки внутрішній об’єм і площу приміщення, а й деякі його особливості. Дві однакові кімнати, в одній з яких розташовано спальню, а в іншій – кабінет з комп’ютером, що працює 8-10 годин на добу, мають різні потреби в кондиціонуванні повітря, незважаючи на схожий об’єм. Також враховується кількість людей, які перебувають у приміщенні, і те, як воно ними використовується. Ще більш серйозною помилкою можна вважати неправильний температурний розрахунок для промислових систем. Багато виробництв пов’язані з підвищеним виділенням тепла, і навіть невелика похибка під час розрахунку промислової системи кондиціонування може звести нанівець усі зусилля. Неточності в розрахунках або повне нехтування ними призведе до вкрай низької ефективності системи за високих витрат електроенергії.

Особливості зовнішнього середовища

Під час професійної роботи над проектом враховують не тільки внутрішні показники приміщень, які система обслуговуватиме, а й особливості клімату. Сезонні показники температури, а також вологості за межами приміщення, за яких буде проводитися кондиціонування, відіграють велику роль у розрахунках. Неправильний підбір обладнання відразу ж позначиться на енергоефективності системи, але в довгостроковій перспективі помилки під час розрахунків можуть стати причиною передчасного виходу з ладу системи або окремих її частин. Така неприємність, як обмерзання зовнішнього блоку кондиціонера, – це прямий наслідок ігнорування умов роботи системи та особливостей клімату.

Розміщення внутрішніх блоків

Від того, де розміщено внутрішній блок кондиціонера, залежить дуже багато чого. Під час проектування враховується безліч чинників, що впливають на поширення повітря з системи. Архітектурні особливості приміщення, наявність підвісних стель, розташування віконних і дверних прорізів, розміщення технологічного обладнання в промисловому цеху – все це важливі умови, з якими потрібно рахуватися. Також важливо знати й особливості використовуваної системи кондиціонування, а саме – як вона розподіляє потоки повітря по приміщенню. Ознаками того, що розробники не врахували ці моменти, можуть бути протяги в приміщенні, сторонні шуми і навіть вібрації, які в потужних промислових системах кондиціонування здатні пошкодити будівельні конструкції.

Ми перерахували не всі серйозні помилки, яких припускаються під час роботи над проектами промислового і побутового кондиціонування. Існує безліч нюансів і тонкощів, відомих тільки фахівцям, тому роботу над проектом не можна довіряти випадковим людям. Дотримання всіх норм і правил, а також гранична увага, що приділяється деталям, – це запорука ефективної та безперебійної роботи кондиціонування в будь-якому приміщенні, незалежно від його призначення та площі.

Консультація спеціаліста