Вентиляція басейну
Басейн у будинку, поза всяким сумнівом, – джерело радості та здоров’я. Таке добре обладнане місце відпочинку може стати справжнім предметом гордості для його власника.
Експлуатація приміщень, в яких розташовані басейни, завжди пов’язана з деякими складнощами, багато з яких можна вирішити, використовуючи сучасні системи вентиляції та осушення. Головним завданням плавального басейну – це надлишок вологи, який завдає шкоди будівельним конструкціям, обладнанню, а також чинить негативний вплив на організм людини.
Правильно підібране вентиляційне обладнання дає змогу позбутися зайвої вологості, а також забезпечити приплив свіжого повітря і створити здоровий мікроклімат у приміщенні.
Проектування вентиляції басейну – це досить непросте завдання, під час вирішення якого необхідно враховувати безліч найрізноманітніших параметрів. Об’єм приміщення, температурний режим, кількість відвідувачів, площу поверхні води, а також багато інших даних проектувальники враховують під час розрахунку системи та підбору обладнання. Неправильний розрахунок може стати причиною безлічі неприємностей, наприклад, таких як поява стійкого конденсату на стінах, стелях, вікнах приміщення, розвиток корозійних процесів на металевих конструкціях, ураження грибком.
Одним з найбільш ефективних способів боротьби з вологістю в басейнах є осушувачі повітря. Підбір таких установок проводиться з розрахунком параметрів приміщення, оскільки для результативної роботи осушувач повітря повинен пропускати крізь себе за годину не менше 3-4 об’ємів повітря, що знаходиться в залі басейну. Такий розрахунок продуктивності є дуже приблизними, і тільки фахівець може врахувати всі параметри, необхідні для вибору пристрою.
На жаль, навіть найпродуктивніша установка осушення не може вирішити в повному обсязі проблему вентиляції приміщення з басейном. У зв’язку з цим, поряд з осушувачами в таких місцях монтують припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла. Таким чином, вирішується не тільки проблема зайвої вологості, а й завдання забезпечення приміщення свіжим повітрям, частково опалення, а також видалення різних неприємних запахів. Застосовують припливно-витяжні системи й окремо від осушувачів, але в цьому разі потрібно враховувати, що вентиляція має гарантувати не менш ніж п’ятикратний обмін повітря. Таке рішення підходить у тому разі, якщо йдеться про невеликі басейни і приміщення, де не буває великої кількості відвідувачів одночасно.
У тому разі, якщо площа басейну не перевищує 50 кв. м., застосовують комбінацію припливно-витяжної вентустановки і настінного осушувача невеликої продуктивності. Це рішення ідеально підходить для басейнів, розташованих у котеджах і невеликих банних комплексах. У тому разі, якщо водне дзеркало має велику площу, із завданням може впоратися тільки потужна система вентиляції та високопродуктивний канальний осушувач повітря.
Але не завжди проблема вирішується за допомогою стандартних систем. У басейнах, що перевищують за площею 100 кв. метрів, виправдане використання спеціальних кліматичних комплексів. Це комплексне обладнання, яке здійснює вентиляцію, фільтрацію повітря і одночасно якісне осушення. Крім цього, кліматичні установки здатні підтримувати задану температуру в приміщенні досить великої площі. Кліматичне обладнання для басейнів випускається в спеціальному виконанні, з урахуванням того, що йому доведеться працювати в умовах великої вологості і з повітрям, насиченим сполуками хлору.
Сьогодні ринок кліматичного обладнання може запропонувати безліч сучасних рішень на будь-який смак і рівень доходу. Але завжди потрібно пам’ятати, що результат роботи будь-якої системи залежить від правильного розрахунку, а тому вибирати обладнання потрібно разом із фахівцем. Розрахунок вентиляції в басейні.
Але не варто забувати, що сучасний басейн – це ще й чималі витрати, причому не тільки на стадії будівництва, а й упродовж усього періоду експлуатації. Деякі власники басейнів успішно економлять на утриманні домашньої водойми, без шкоди своєму задоволенню, і ми розповімо зараз як це відбувається. Розглядаючи статті витрат на утримання домашнього басейну, неважко переконатися в тому, що найбільших витрат потребує опалення приміщення. Одним із наймасштабніших джерел втрати тепла в будь-якому басейні є випаровування вологи з його поверхні, причому при цьому знижується не тільки температура повітря, а й температура води. Нагрівання повітря і води у вентильованому приміщенні басейну потребує чималих витрат енергії, але без повітрообміну в такому разі не обійтися і економити на вентиляції не варто.
Секрети економії
Секрет економії енергії на опаленні та вентиляції басейнів досить простий і не вимагає відмови від важливих систем, що підтримують комфортний мікроклімат. Існує діаграма, яка наочно показує, куди йде тепло в басейнах. Згідно з дослідженнями, втрати 70% теплової енергії спричиняють випаровування з поверхні басейну, 27% втрачається через необхідність заміщати відпрацьоване повітря свіжим вуличним, і лише 3% становлять інші втрати.
Накриваємо басейн
Існує безліч способів закрити поверхню басейну, перегородивши шлях випаровуванням. Найякісніші та найефективніші покриття виготовляються з поліетилену, вінілу або поліпропілену. Ці матеріали під час виготовлення фарбуються в різні кольори, а також можуть бути прозорими. За способом використання покриття розрізняються на ручні та автоматичні. Автоматичні укриття набагато зручніші, але коштують дорожче простих ручних. Чашу рекомендується накривати, коли басейном ніхто не користується, а особливо хороших результатів економії можна досягти, закриваючи поверхню води на ніч.
Статті за темою
Розрахунок вентиляції в басейні
П’ятий елемент або чим займається наша компанія?
Теплові насоси допомагають зберегти клімат.