Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Розрахунок вентиляції в басейні

Дізнатись вартість

Басейни, які ще відносно недавно були в приватних будинках рідкістю, поступово стають звичайним явищем. Влаштувати басейн або велику ванну-джакузі в будинку сьогодні хоче багато хто. Але не всі знають, що для того, щоб отримувати справжнє задоволення від такої водойми, необхідне дотримання безлічі умов. Однією з головних вимог є створення певного мікроклімату у відведеному для цих цілей приміщенні, параметри якого не залежатимуть від зовнішніх факторів.

Фахівці знають, що для того, щоб басейн нормально функціонував і приносив своєму власникові тільки позитивні емоції, у приміщенні, де він розташований, має бути температура повітря 27-28 градусів, температура води 27 градусів і вологість від 50 до 65 відсотків. Саме такий клімат визнано оптимальним для відвідувачів басейну, а крім цього, найбільш щадним для будівельних конструкцій і обладнання. Підтримувати заданий мікроклімат у приміщенні, де розташовано великий об’єм води, зовсім непросто, але сучасні технічні рішення дають змогу впоратися і з цим складним завданням.

Такі умови можливо підтримувати за наявності якісної системи опалення, продуманого кондиціонування та ефективної вентиляції. Вентиляція є найважливішою системою басейну, оскільки саме з її допомогою можна підтримати потрібні характеристики повітря. У басейнах використовуються припливно-витяжні системи, що замінюють вологе повітря взятим з вулиці.

Розрахунок системи проводиться з урахуванням таких параметрів:

  • площа водного дзеркала;
  • наявність покриття басейну плівкою або іншим способом у період, коли він не експлуатується;
  • кількість відвідувачів, які можуть одночасно перебувати в приміщенні;
  • вологість у приміщенні та кількість вологи, що виділяється поверхнею басейну.

Однією з найважливіших характеристик, що відіграють роль під час підбору обладнання, є кратність повітрообміну в приміщенні. Її визначають таким чином:

У звичайному басейні, площа якого 18-30 м2, з температурою води близько 28 і повітря приблизно 29 градусів і 65% вологістю, усереднений показник випаровування приймають 176 г/год. Цей показник береться з урахуванням того, що басейн працює з повним навантаженням. Саме з розрахунку максимальної інтенсивності роботи басейну і необхідно вибирати обладнання для вентиляції – такий підхід дає необхідний запас, який може виявитися далеко не зайвим. Для отримання точних, а не приблизних даних для проектування вентиляції, можна скористатися формулою:
проектирование бассейна

Під час розрахунку за формулою, яку ми навели першою, вміст вологи в зовнішньому повітрі можна приймати залежно від пори року. Взимку цей показник становить 2-3 г/кг, влітку – 11-12 г/кг. Міжнародний стандарт VDI-2089 рекомендує використовувати величину 9 г/кг. У басейні, площа якого становить 30 м2, ми отримаємо L=600 м³/год. До цієї величини необхідно додати на кожного відвідувача 80 м³/год.

Виконавши розрахунок за формулами, спокійно можна приступати до підбору обладнання для системи. Бажано, щоб у його складі був рекуператор, що дає змогу економити на опаленні в зимовий час. Такий розрахунок враховує повну заміну відпрацьованого вологого повітря новим, з підтриманням вологості 50-65%.

Консультація спеціаліста