Економія електрики та газу з рекуператорами
Сучасний будинок, квартира або офіс практично немислимі без ефективної системи вентиляції. Свіже, фільтроване повітря з вулиці, що надходить через вентиляційні системи, – це неодмінна умова гарного самопочуття людей, які живуть або працюють у приміщенні. Але, на жаль, хороша вентиляція має і зворотний бік – під час роботи припливно-витяжних систем, нагріте повітря з приміщення швидко замінюється на холодне, для обігріву якого необхідно затратити чимало енергії.
Через те, що енергоносії значно подорожчали, ми платимо за опалення великі гроші. Чи раціонально в такому разі “викидати” тепло на вулицю, а повітря в приміщенні знову нагрівати, використовуючи електроенергію або газ? Зрозуміло, що ні. На щастя, питання зі збереженням тепла у вентильованому приміщенні можна вирішити за допомогою спеціальних пристроїв – рекуператорів, що монтуються у вентиляційну систему. Рекуператори дають змогу повернути в приміщення значну частину тепла, у такий спосіб позбавляючи необхідності знову нагрівати повітря і витрачати дорогоцінні калорії, отримані від опалення.
Сучасні рекуператори – це енергоефективні установки, що мають ККД від 55 до 85%. І саме таку кількість тепла вони здатні повернути, за умови правильного монтажу та використання.
На ринку зустрічаються рекуператори таких типів:
- Трубчастий, прямоточно-противоточний
- Пластинчастий оребрений із металу
- Пластинчастий мембранний перехресний
Кожен із цих рекуператорів має свої переваги і може використовуватися як у житлових і офісних, так і виробничих приміщеннях.
Оребрений пластинчастий рекуператор складається з окремих металевих панелей з ребрами, які розгорнуті під кутом одна до одної. Така конструкція забезпечує відмінну теплоефективність пристрою, а також невисокий опір. Також рекуператори такого типу мають невелику вагу, відносно недорогі та мають тривалий термін служби. Завдяки своїй здатності працювати з повітрям, нагрітим до високих температур, такі рекуператори популярні в промисловості.
Прямоточно-противоточний трубчастий рекуператор складається з тонких трубок, які й забезпечують ефективний теплообмін. Прямоточно-противоточні установки мають високу продуктивність, невеликі габарити і прості в обслуговуванні. Скромні розміри і при цьому висока ефективність роблять такі рекуператори ідеальними для житлових приміщень і невеликих офісів.
Рекуператор пластинчастий мембранний перехресний складається з низки спеціальних мембран, які відмінно рекуперують з повітря не тільки тепло, а й вологу. Якщо в інших установках у зимовий час використовується обігрів, то мембранні системи можуть працювати без джерела тепла до температури -35 градусів Цельсія. З усіх рекуператорів такі апарати найефективніші і навіть за морозів у -25 градусів гарантують 75-85% повернення тепла. Це найбільш універсальні пристрої, що застосовуються в житлових приміщеннях і на виробництві.
Компанія “Венталл” пропонує рекуператори будь-якого типу для приміщень найрізноманітнішого об’єму і призначення. У нас Ви зможете замовити рекуператори “Прана” для житлових будинків, квартир і офісів, а також установки від всесвітньо відомого японського виробника “Міцубіші”, орієнтовані на застосування у виробничих приміщеннях. Наші рекуператори можна зустріти в міських квартирах, пентхаусах, котеджах, офісах, на підприємствах металургійної, хімічної та харчової промисловості. Ми допомагаємо зберегти гроші, витрачені на опалення, повертаючи тепло у Ваш дім!