Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція квартири

Дізнатись вартість

Довгі роки ми вважали, що природної вентиляції, влаштованої під час зведення житлового будинку, цілком достатньо для підтримки нормального мікроклімату в приміщеннях наших квартир. Насправді, це було частково вірно, адже використання дерев’яних віконних рам давало змогу забезпечити нормальний повітрообмін у наших будинках. З появою металопластикових вікон, а також нових технологій утеплення, цей крихкий баланс було порушено. Сьогодні вентиляції природного типу явно недостатньо, тому все частіше в житлових приміщеннях встановлюють різні системи вентиляції.

Навіщо потрібна вентиляція квартири

Чисте повітря, позбавлене домішок і запахів – це неодмінна умова для нормального життя людини. Відсутність вентиляції або її неправильна організація можуть не тільки значно погіршити загальне самопочуття тих, хто мешкає у квартирі, а й спричинити низку захворювань, зокрема хронічних. Алергії, астма, хронічні бронхіти, застудні захворювання – це далеко не повний список проблем, які можуть виникнути внаслідок поганої вентиляції приміщень, у яких ми живемо. Ліквідація наслідків відсутності нормального повітрообміну обходиться набагато дорожче, ніж роботи з її монтажу та обслуговування, і у зв’язку з цим установлення вентиляційних систем різного типу таке популярне в наші дні.

Які види вентиляції використовують у квартирах

Сучасні вентиляційні системи дуже різноманітні як за конструкцією і принципом дії, так і за своєю продуктивністю. Найчастіше в житлових приміщеннях зустрічається:

  • Вентиляція на базі різних витяжних вентиляторів. Встановлюється в санвузлах, кухнях, коморах і підсобних приміщеннях. За правильного вибору продуктивності досить ефективно видаляють забруднене повітря з приміщень, але не можуть забезпечити приплив, який відбувається природним шляхом – через вікна та двері.
  • Системи, засновані на витяжних вентиляторах і канальних кондиціонерах. Деякі кондиціонери підтримують функцію підмішування свіжого повітря (до 20% від необхідного для вентиляції) в приміщення і цю їхню особливість можна використовувати для повітрообміну.
  • Набірні припливні вентиляційні системи, які разом із витяжними вентиляторами в санвузлах і кухнях здатні забезпечити чудову атмосферу у квартирі. На жаль, такий варіант прийнятний не завжди, оскільки припливні установки з допоміжним обладнанням займають чимало місця.
  • Компактні припливні установки, що встановлюються на балконах і лоджіях. Зазвичай укладені в шумопоглинальний корпус і займають набагато менше місця, ніж звичайні припливні системи.
  • Компактні припливно-витяжні системи. Оптимальний варіант, що забезпечує найкращу вентиляцію приміщень. Вимагає наявності вільного простору за підвісними стелями, а також певного місця, де буде розміщена сама установка.

Багато хто вважає, що кондиціонер здатний замінити вентиляційну систему. Це не так. Кондиціонери не забезпечують оновлення повітря в приміщенні, а тільки охолоджують наявне. У процесі кондиціонування змінюється лише температура і вологість повітря, але ніяк не його хімічний склад. Під час розрахунку вентиляції враховується безліч чинників. Саме тому якісний розрахунок під силу тільки справжньому фахівцеві. Самостійно також можна розрахувати деякі характеристики окремих елементів системи, наприклад продуктивність вентиляторів. Для цього використовують формулу:

L=VxK

Де L – це необхідна продуктивність пристрою м3/год; V – об’єм приміщення м3; K – норма повітрообміну для конкретного виду приміщень, взята зі спеціальної розрахункової таблиці. Помилки в розрахунках вентиляційних систем призводять до серйозних проблем, усунути які досить складно, тому розрахунок і проектування систем повинен робити професіонал.

Консультація спеціаліста