Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Системи вентиляції

Дізнатись вартість

Побутова вентиляція

Побутова вентиляція використовується для створення в приміщенні, де знаходяться люди здорової атмосфери. Видалення пилу, запахів, надлишків тепла, тютюнового диму, а також подача свіжого повітря до житлових, офісних, навчальних та багатьох інших приміщень – ось основне завдання побутових вентиляційних систем. В останні роки особливу увагу почали приділяти побутовій вентиляції у житлових приміщеннях. Квартири, приватні будинки, особняки, номери готелів – тобто вентиляція, яка не потребує великого повітрообміну, але відповідає строгим вимогам щодо якості повітря. Порівняно з промисловою вентиляцією, побутові системи обходяться набагато дешевше. Але це зовсім не означає, що їхнє значення мінімальне – від якості повітря в житлових та офісних приміщеннях часто залежить не лише комфорт, а й здоров’я людей.

Бытовая вентиляция

Переважна більшість сучасних житлових квартир обладнано вентиляційними каналами, які є найпростішим прикладом природної вентиляції. На жаль, у роки масового будівництва житла особливо не замислювалися над системами повітрообміну, тому якщо у житлових приміщеннях якість повітря цілком прийнятна, то в кухнях та санвузлах існуючої вентиляції явно недостатньо. На щастя, сьогодні можна легко придбати будь-яке вентиляційне обладнання, починаючи від кухонних витяжок та канальних вентиляторів і закінчуючи різними ПВХ каналами, гратами, клапанами.

Промислова вентиляція

Системи вентиляції

Якщо говорити про промислову вентиляцію, то це поняття досить абстрактне, оскільки чітко визначеної межі, де закінчується побутова та починається промислова чи комерційна вентиляція, у світі не існує. Фахівці домовилися вважати промисловою вентиляцією системи, продуктивність яких становить понад 10 тис. кубічних метрів повітря на годину. Циркуляція таких обсягів повітря потрібна у приміщеннях, площа яких починається від 200 кв. метрів. Як правило, такими приміщеннями є виробничі цехи, ангари, склади та інші місця, де підтримка певних параметрів повітря відіграє велику роль.

Основне призначення промислової вентиляції – це підтримка у виробничому приміщенні певного складу повітря, що відповідає гігієнічним нормам, а також вимогам певних технологічних процесів. Також є безліч інших параметрів, необхідних для дотримання умов зберігання продукції, збереження та працездатності обладнання та інших важливих виробничих завдань. Промислові вентиляційні системи, незалежно від їх типу, вирішують два основні завдання: подача свіжого повітря в приміщення та видалення відпрацьованого повітря, в якому містяться шкідливі речовини, гази, пил і зайве тепло. Розрахунок вентиляції для будь-якого виробництва – досить складне завдання, при вирішенні якого враховується безліч параметрів.

Типи використовуваних систем

Системи, крім призначення, мають класифікацію:

  • Враховуючи спосіб переміщення мас повітря, вентиляція буває штучного та природного типу;
  • За призначенням системи можуть бути витяжними або припливними;
  • За зональністю відрізняють загальнообмінні чи місцеві;
  • За принциповими конструктивними відмінностями: моноблочні чи збірні.
Системи вентиляції

Потік може створюватися як природним способом, так і штучним. Природний рух потоків повітря відбувається через різницю температур, перепадів тиску, а також природного руху повітряних мас (вітру). Якщо повітря переміщається у такий спосіб, то така система є природною. Для створення повітряного потоку у вентиляції механічного (штучного) типу застосовуються вентилятори різної конструкції та продуктивності.

Штучна, або як її ще називають механічна, вентиляція монтується у тих випадках, коли природної недостатньо. Штучна система може бути досить складним комплексом, до складу якої, крім вентиляторів, можуть входити фільтри очищення повітря, спеціальні нагрівачі та багато іншого. Ці системи не залежать від погодних умов і можуть використовуватися однаково продуктивно цілий рік. Саме ця перевага сприяє зростанню популярності штучної вентиляції в останні роки, незважаючи на те, що вона істотно дорожча за природню.

Природна вентиляція може вважатися недорогим способом забезпечити приміщення свіжим повітрям, тому вона масово використовується в житловому будівництві. Зворотною стороною медалі є відносно невисока ефективність такої вентиляції через високу залежність останньої від багатьох зовнішніх факторів, головними з яких є температура повітря всередині та зовні приміщення, а також погодних умов. Також слід пам’ятати, що природні системи практично неможливо регулювати.

Припливна чи витяжна

 

Системи вентиляції

Припливні повітряні системи, як і витяжні, мають схожі цілі, але їх принцип дії різний. Витяжні системи мають видаляти з приміщення шкідливі домішки, пил, гази та інші елементи, що забруднюють повітря. Припливна вентиляція для поліпшення умов подає в приміщення свіже повітря, яке може попутно очищатися, підігріватися або навіть піддаватися осушуванню або зволоженню. Дуже часто припливні та витяжні типи комбінують, і тоді, при правильних розрахунках та професійному монтажі, виходять дуже високоефективні системи. На деяких виробництвах, наприклад, у цехах гірничо-збагачувальних фабрик, такий підхід є єдиним способом підтримки придатного для людей та обладнання якості повітря.

За локалізації системи бувають місцеві, а також загальнообмінні. Місцеві використовуються для подачі ззовні свіжого (так звана припливна) або видалення непридатного повітря (витяжна) з певного обсягу. Найчастіше місцеві системи можна зустріти на різних виробництвах, де потрібно запобігти поширенню шкідливих факторів приміщення. Зазвичай це місця роботи верстатів чи іншого технологічного обладнання, які створюють під час роботи пил, загазованість чи надлишки тепла. У побутових умовах прикладом місцевої системи може бути звичайна кухонна витяжка. На відміну від місцевих систем загальнообмінні обслуговують усі приміщення в комплексі. Вони можуть бути витяжними або припливними, за принципом дії, а також включати різні компоненти, наприклад фільтри і нагрівачі.

Конструктивні особливості

За своєю конструкцією система може бути набірною або мати спеціальне моноблочне виконання. Набірна система складається з декількох або навіть багатьох компонентів, серед яких продуктивні вентилятори, осушувачі, фільтри, складна автоматика та інші елементи. Розміщують збірну систему зазвичай у спеціальному приміщенні, так званій венткамері або просто за конструктивними елементами, наприклад, фальшстінами або підвісними стелями. Такі системи вентиляції найбільш універсальні, тому їх можна зустріти практично скрізь, від промислових цехів та складів, до магазинів, офісів та квартир. Незважаючи на переваги, набірні пристрої мають і ряд недоліків, серед яких основними є великі розміри та складність проектування та монтажу.

Моноблочна система є єдиним корпусом з шумоізоляцією, в якому розміщені всі необхідні елементи. Вентиляція у такому виконанні може бути як припливною чи витяжною, так і комбінованою – припливно-витяжною. Моноблоки працюють тихіше, ніж збірні апарати, можуть розміщуватися в приміщеннях поза спеціальними камерами, а, крім того, набагато простіше в транспортуванні, установці та підключенні. Ще однією важливою перевагою можна назвати те, що вони проходять складання та налагодження на підприємстві-виробнику, тому установки моноблочного типу завжди збалансовані та гранично ефективні.

Консультація спеціаліста