Витяжна вентиляція у квартирі
Системи витяжної вентиляції у квартирі
Найефективнішим і найдоступнішим для середньостатистичного жителя міської квартири способом поліпшення повітрообміну є встановлення витяжної вентиляції. Найпростіші системи витяжної вентиляції не потребують придбання дорогого обладнання і працюють на основі вентканалів, призначених для природного провітрювання. У цьому разі в отвори для вентиляції встановлюють припливні вентилятори, продуктивність яких підбирають відповідно до об’єму приміщення та рівня забрудненості повітря в ньому.
Здебільшого витяжна вентиляція кухні обладнується спеціальним пристроєм – витяжкою-парасолькою, яка встановлюється в робочій зоні кухні над плитою або варильною поверхнею. Зазвичай кухонні витяжки забезпечуються спеціальними фільтрами-жировловлювачами, що дають змогу захистити вентилятор від забруднення і значно подовжують термін експлуатації пристрою.
Зробити витяжну вентиляцію у квартирі
Поза всяким сумнівом, краще, якщо витяжну вентиляцію у квартирі розраховуватимуть і монтуватимуть фахівці. Але за бажання цілком можливо виконати цю роботу самостійно. У технічній документації до витяжних вентиляторів завжди вказана його продуктивність у кубічних метрах, а розрахувати обсяг приміщення зовсім нескладно. З огляду на те, що здебільшого достатньо дворазового повітрообміну, можна без проблем вибрати пристрій, а спираючись на власні потреби, знайти пристрій з автоматичним або ручним керуванням.
Монтаж витяжної вентиляції
Монтаж витяжної вентиляції також не викличе труднощів у господаря, який має мінімальні навички квартирного ремонту. До вентиляційного отвору підводиться живлення і до нього під’єднується вентилятор, який вставляється в просвіт вентканалу і кріпиться гвинтами або спеціальними затискачами. Встановлення кухонної витяжки дещо складніше, оскільки потребує прокладання невеликого повітропроводу, але і з цією роботою легко впорається домашній майстер з мінімумом інструментів.