Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція в панельному будинку

Дізнатись вартість
вентиляция панельного дома
Мешканці панельних будинків, які є досить поширеним житлом у наших містах, замислюються про поліпшення мікроклімату у своїх оселях не рідше, ніж власники приватних будинків. Це не дивно, адже від якісного повітрообміну залежить не тільки самопочуття мешканців квартири, а й загальний стан приміщень. Стійкі неприємні запахи, підвищена вологість, пил, пліснява, грибок – усі ці проблеми, на жаль, стали супутниками багатьох наших співгромадян після встановлення металопластикових вікон, які через свою герметичність перешкоджають природній вентиляції житла. Вирішити проблему мешканців панельних багатоповерхівок у наші дні нескладно – на ринку вентиляційних систем можна вибрати найрізноманітніші за влаштуванням, продуктивністю і вартістю рішення для повітрообміну.

Вентиляція у квартирі в панельному будинку

Переважна більшість радянських і пострадянських панельних будинків оснащена природною припливно-витяжною вентиляцією. Принцип дії її гранично простий – свіже повітря надходить через щілини і зазори у вікнах і дверях, а витяжка забрудненого повітря здійснюється через вентиляційні канали під стелею. Незважаючи на встановлені у квартирах пластикові вікна, які перешкоджають проникненню повітря з вулиці, реанімувати таку систему зовсім нескладно. Для цих цілей використовуються припливні стінові та віконні вентиляційні клапани. Це прості пристрої, які встановлюють у вікна або спеціально зроблений отвір у стіні й забезпечують приплив повітря в приміщення. Якщо витяжні канали добре працюють, такого рішення цілком достатньо для реалізації хорошої природної вентиляції у квартирах. Клапани можуть мати різну конструкцію, надавати можливість регулювання повітряного потоку, захист від пилу і протягів. На сьогодні таке рішення є найдоступнішим для жителів невеликих квартир у панельних будинках.

Системи вентиляції в панельному будинку

Але далеко не завжди проблему вентиляції можна вирішити, використовуючи клапан. У деяких випадках, особливо якщо йдеться про квартири з кількома житловими та підсобними приміщеннями, найкращим рішенням буде вентиляція з механічним спонуканням. Припливний електричний вентилятор у вікні або спеціально виготовленому отворі стіни забезпечить гарний приплив повітря в будь-якій квартирі. Витяжка в цьому разі також може здійснюватися природним шляхом або за допомогою витяжних вентиляторів, встановлених у вентиляційних отворах стін. Проблема вентиляції кухні в цьому випадку вирішується за допомогою звичайної витяжки, встановленої в робочій зоні.

Найскладнішим випадком можна вважати створення ефективної системи у великій, іноді багаторівневій квартирі. Дуже часто, здійснюючи перепланування житла, про вентиляцію не згадують і, в підсумку, частина приміщень позбавляється повітрообміну повністю. У великих квартирах, де приміщення розділені коридорами, тамбурами і переходами, складно організувати природну вентиляцію, тому в таких випадках використовують припливно-витяжні системи. Сучасне обладнання для вентиляції досить компактне і може бути розміщене на балконі, лоджії або навіть на даху будівлі.
Також більшість сучасних припливно-витяжних систем працюють дуже тихо і не створюють проблем власникам та їхнім сусідам. Мінусом такого рішення можна вважати необхідність розміщення у квартирі повітропроводів, але професійний підхід до справи дасть змогу приховати їх від сторонніх очей, використовуючи деталі інтер’єру та сучасні дизайнерські рішення.

Консультація спеціаліста