Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція фарбувальних камер

Дізнатись вартість
покрасочный цех
 

Система вентиляції в фарбувальній камері є не просто способом поліпшити умови праці, а й абсолютно необхідною умовою для створення безпечних і максимально комфортних умов праці для фарбувальників. Витяжна вентиляція забезпечує видалення токсичних сполук із приміщення, які неминуче накопичуються там у процесі фарбування, а також видаляє пил і дрібне сміття, які вкрай небажані в камері, оскільки можуть вплинути на якість роботи.

Навіщо потрібна вентиляція

До приміщення, де проводиться підготовка до фарбування кузовних деталей автомобіля, висуваються особливі санітарно-гігієнічні вимоги, нехтування якими може позначитися не тільки на безпеці, а й на результаті фарбування. Особливо це актуально для приміщень, де шліфування і фарбування деталей проводиться в одному приміщенні. Унаслідок впливу абразивних матеріалів у повітря потрапляє велика кількість пилу та найдрібніших частинок фарби, металу і шпаклівки. Якщо не подбати про очищення повітря, все це сміття опиниться під шаром фарби і викличе появу браку лакофарбового покриття. Але це не найстрашніше під час фарбування, оскільки навіть найсерйозніший недолік фарбування можна виправити. Набагато небезпечніший вплив пилу, частинок фарби і парів розчинників на організм людини. Велика концентрація цих речовин у повітрі камери для фарбування може спричинити не тільки дискомфорт і зниження продуктивності праці, а й здатна стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, зокрема й незворотного, хронічного характеру.

Влаштування вентиляції

Найпростішим варіантом вентиляції для фарбувального боксу є звичайний вентилятор. Витягаючи з приміщення забруднене повітря, цей пристрій створює в приміщенні розряджену атмосферу, завдяки чому приплив свіжого повітря відбувається природним способом. Але така примітивна система підходить лише для невеликих камер, влаштованих у гаражах і боксах і не призначених для великих обсягів фарбування. Професійні фарбувальні камери оснащуються повноцінною припливно-витяжною системою вентиляції, з витяжками, фільтрами і регульованою вручну або автоматично продуктивністю.

У високопродуктивних вентиляційних системах для фарбувальних боксів, фільтри встановлюють не тільки на припливному, а й на витяжному повітропроводі. Токсичні речовини з фарбувальної камери не повинні потрапляти в атмосферу, тому для захисту довкілля використовуються вугільні та механічні фільтри різного ступеня очищення. Щоб вентиляція працювала максимально ефективно, необхідно замінити витягнуте повітря таким самим об’ємом свіжого. Здійснити це не складно – достатньо правильно підібрати витяжний і припливний вентилятори. Набагато складніше рівномірно розподілити свіже повітря по камері, щоб у приміщенні не виникало застійних місць, де концентрація забруднень значно перевищує норму. Для цих цілей використовують повітропроводи, які можуть бути покладені як під стелею, так і вздовж стін фарбувальної камери.

Вимоги до вентиляції фарбувальної камери

Існує низка норм і вимог, яким має відповідати система вентиляції камери для фарбування:

  • швидкість переміщення повітря в приміщенні має бути не менше ніж 25 м/сек;
  • безпосередньо над робочою зоною організовуються витяжні канали, розташовані рівномірно;
  • контроль за роботою вентиляції краще доручити автоматиці – програматор або таймер дасть можливість зробити роботу системи ефективнішою та економнішою;
  • все обладнання для фарбувальних камер має суворо відповідати пожежним нормам і вимогам, оскільки атмосфера в приміщенні, де проводиться фарбування, насичена легкозаймистою повітряною сумішшю.

З огляду на перераховані нюанси, можна зробити висновок, що самостійне влаштування вентиляції для фарбувальної камери – не найкращий варіант вирішення проблеми. Проектування і монтаж вентиляції для приміщень з такими суворими вимогами до обладнання та його роботи краще довірити професіоналам, які мають досвід і необхідні знання.

Консультація спеціаліста