Вентиляція в лазні
У лазнях найчастіше використовують вентиляцію припливно-витяжну або змішаного типу. У цьому разі забезпечується однаково ефективний приплив свіжого повітря і видалення відпрацьованого. Щоб забезпечити хороший повітрообмін у банних приміщеннях влаштовують отвори двох типів:
- припливні, через які в приміщення надходить свіже повітря з вулиці;
- витяжні, за допомогою яких видаляється нагріте і насичене вуглекислим газом повітря.
Найважливішим приміщенням будь-якої лазні є парилка. Саме в цьому приміщенні система вентиляції має працювати особливо якісно.
Вентиляція в лазні в парильні
Варіантів рішення для систем вентиляції в лазні дуже багато, але успіх гарантований лише за дотримання таких принципів:
- Отвори для припливу повітря потрібно розташовувати в нижній частині парилки і якомога ближче до печі-кам’янки. Таким чином, повітря, що надходить з вулиці, буде тут же нагріватися.
- Витяжні отвори розміщують на стіні, яка є протилежною тій, де розташовані припливні. Досвідчені фахівці розміщують їх на різній висоті, щоб поліпшити контроль за повітряними потоками.
- Розміщення витяжного отвору під самою стелею гарантує найкращу тягу. Але таке рішення можливе не у всіх лазнях. У разі, якщо витяжка розміщена внизу, її оснащують додатково трубою, для створення тяги.
- Регулювання вентиляції забезпечується заслонками, що встановлюються на витяжні отвори. Змінюючи їхній просвіт, можна посилити або зменшити потік повітря в приміщенні.
Дуже важливо, щоб повний обмін повітря в парильні відбувався не менше 2-3 разів на годину.
Заради справедливості слід зазначити, що не всі види лазень мають вентиляцію в парильні. Якщо говорити про традиційну лазню, то приплив повітря в ній відбувається через прочинені двері або вікно, а витяжка – через спеціальний отвір у печі – піддувало.
Правильна вентиляція в лазні
Як правило, однієї наявності системи вентиляції для створення комфортного мікроклімату недостатньо. Для максимальної ефективності цього процесу потрібно вміти керувати повітрообміном. Принципи регулювання вентиляції в лазні такі:
- Під час розпалювання печі всі отвори, як призначені для витяжки, так і припливні, необхідно закрити.
- Після того, як у парильні встановилася потрібна температура, робота вентиляції регулюється переміщенням засувок і дверцят на отворах.
- Після того, як лазневі процедури завершено, всі віддушини необхідно відкрити повністю, щоб забезпечити провітрювання приміщення.
Створення правильної вентиляції в лазні – це непросте і дуже відповідальне завдання. Незважаючи на, здавалося б, примітивний принцип, система вентиляції таких приміщень має безліч тонкощів у створенні та використанні. Особливо непросто розрахувати вентиляцію в лазнях, де використовуються дров’яні печі, які є важливим фактором повітрообміну. Щоб банна процедура була приємною і корисною, потрібно влаштувати вентиляцію таким чином, щоб чадний газ із печі не потрапляв у приміщення, але при цьому максимально зберігалося тепло і подавалося свіже повітря. Визначити цю тендітну рівновагу може тільки справжній професіонал, тому займатися банною вентиляцією завжди повинні виключно профільні фахівці.