Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція квартири з рекуперацією

Дізнатись вартість
Вентиляция квартиры с рекуперацией
З кожним днем все більше наших співгромадян замислюються про те, щоб забезпечити якісну вентиляцію свого житла. Це не дивно – більшість міських квартир, розташованих у будинках радянської споруди, розрахована на природний повітрообмін, який з багатьох причин працює не ефективно або не функціонує зовсім. Пов’язано це не тільки з жалюгідним станом вентиляційних витяжних каналів, а й з тим, що більшість городян з метою збереження тепла встановлюють пластикові вікна, які не мають природних зазорів для надходження повітря з вулиці. На жаль, далеко не завжди навіть найякісніші віконні та балконні конструкції допомагають зберегти теплову енергію.

Сучасне ефективне рішення

Проблема збереження тепла – одна з основних перешкод, що стає на шляху власників квартир, які задумалися про встановлення вентиляційної системи. Не потрібно бути фахівцем, щоб зрозуміти, що припливно-витяжна система не сприяє економії опалення, тому що разом із відпрацьованим забрудненим повітрям безжально видаляє з приміщень і дорогоцінні калорії тепла. Повітря, що подається з вулиці, необхідно знову нагріти, щоб створити комфортну температуру у квартирі. Звичайно, може виручити спеціальний електричний калорифер, встановлений у припливний повітропровід, але економним таке рішення навряд чи можна назвати.

Чи існує оптимальне рішення, яке дасть змогу зберегти тепло в помешканні і при цьому не призведе до додаткових витрат? Таке рішення є і називається воно рекуперація повітря. Принцип рекуперації знайомий людям давно і ця технологія активно використовувалася в системах вентиляції промислових будівель і великих магазинів. Для пересічних споживачів таке обладнання стало доступним відносно нещодавно, але одразу ж набуло великої популярності, як у власників приватних будинків, так і у жителів стандартних міських квартир. Використовуючи рекупераційне обладнання, можна повернути до 70% тепла, що видаляється з квартири витяжною вентиляцією, що дасть змогу повною мірою використовувати переваги штучного повітрообміну і не замислюватися про додаткові витрати на опалення.

Як працює рекуператор

Рекуператори, які використовуються в побутових системах вентиляції, являють собою невеликі пристрої, які монтуються на повітропроводи. Влаштоване таке обладнання дуже просто і являє собою корпус, в якому розміщені тонкі металеві або синтетичні пластини. Тепле повітря, що видаляється з квартири, проходячи з одного боку пластин, віддає їм тепло, а припливне повітря, яке рухається йому назустріч з іншого боку теплообмінника, нагрівається. Таким чином, хоч і не все тепло, але більша його частина повертається в приміщення. Існує безліч різних конструкцій рекуператорів, але всі вони, крім пластинчастих, або надто громіздкі, або дорогі для побутового використання, тому теплообмінник із пластин вважається оптимальним варіантом.

Чи має така система недоліки? Безсумнівно, хоча назвати їх серйозними навряд чи можна. Насамперед мінусом рекуператорів є їхня властивість обмерзати за дуже низької температури. Тепле і вологе повітря з квартири, стикаючись з охолодженим металом теплообмінника, викликає появу конденсату, який швидко замерзає. У цьому разі просвіт повітропроводів може бути повністю або частково перекритий льодом, що знижує ефективність не тільки рекуперації, а й усієї системи вентиляції загалом. Щоб уникнути обмерзання у великих системах використовують спеціальну систему підігріву, яка вмикається автоматично. У побутових рекуператорах із цим явищем борються за допомогою мембран зі спеціальних матеріалів, що вбирають вологу, які передають вологу припливному повітрю, повертаючи її до приміщення. Таким чином, вирішується і проблема пересушування повітря у квартирі.

Доступно і вигідно

Сучасні рекуператори для дому не завдадуть шкоди сімейному бюджету – оснащення вентиляції таким пристроєм доступне кожному. При цьому ці пристрої, враховуючи актуальні ціни на опалення, мають високий рівень окупності. Обслуговування вентиляційних систем зі встановленим рекупераційним обладнанням не стає складнішим. Установка легко розбирається і чиститься разом з повітропроводами, фільтрами і вентиляторами.

Консультація спеціаліста