Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Тепловий насос або реверсивний чиллер

Дізнатись вартість
Тепловой насос или реверсивный чиллер
 
 

Деякі моделі чиллерів мають дуже потрібну додаткову функцію реверсу і тому можуть використовуватися як ефективний тепловий насос. Режим теплового насоса розширює можливості чиллера і такий пристрій може не лише охолоджувати, а й підігрівати повітря. Кожен робочий контур такого чиллера оснащений 4-ходовим клапаном реверсивної дії, а також окремий ресивер, який служить для того, щоб акумулювати надлишки холодоагенту, які можуть залишатися при деяких режимах роботи пристрою. Також обов’язковими елементами системи можна вважати відділювач рідини, зворотні клапани і теплообмінник проміжного типу, що встановлюється на лінії всмоктування.
Для чиллера, який використовується як тепловий насос, потрібно підібрати гідромодуль, який підійде до обладнання за експлуатаційними характеристиками. Для роботи різних чилерів реверсивного типу можуть використовуватись різні джерела енергії. Такими постачальниками тепла може бути вода, як артезіанська, так і геотермальна та ґрунт.
Серед переваг реверсивних чилерів варто згадати:

  • Компактність обладнання, оскільки пристрій одночасно виконує функції двох систем;
  • Можливість застосування для роботи попутних матеріалів;
  • Серйозна економія енергії за рахунок використання природних джерел енергії.

Мінусами таких теплових насосів можна вважати досить високу вартість, наявність особливих геологічних умов, а також трудомісткий монтаж, який може супроводжуватися проведенням земляних робіт. У зв’язку з цим застосування теплових насосів такого типу дещо обмежене, особливо в умовах населених пунктів та великих промислових підприємств.

Консультація спеціаліста