У той час, як припливні системи вентиляції активно використовувалися в багатьох країнах світу, природна вентиляція житла була єдиним доступним нашим співгромадянам способом забезпечити повітрообмін у квартирі. Крім того, що сам принцип природної вентиляції унеможливлює її ефективне використання в багатоповерхових будинках, свій внесок внесли і будівельники, які всіляко ігнорували вимоги і стандарти та допускали масовий брак під час влаштування вентканалів і шахт. Чи варто дивуватися тому, що сьогодні ми маємо вже друге або навіть третє покоління алергіків, яке виросло в запиленому і затхлому повітрі радянських типових квартир?
Припливна система в сучасній квартирі
На щастя, сьогодні у всіх нас з’явилася чудова можливість оснастити свою квартиру припливною системою вентиляції, що відповідає найостаннішим європейським стандартам. Зазвичай припливна вентиляція в міській квартирі забезпечується за допомогою спеціальної установки, що подає свіже, очищене від пилу та інших забруднень, а іноді ще й підігріте повітря з вулиці.
Принцип роботи такої системи – нагнітання повітря ззовні, яке створює певний надлишковий тиск у приміщеннях і в такий спосіб виштовхує відпрацьоване повітря назовні, через клапани та віддушини, що використовуються для природної вентиляції. Сучасні міські квартири рідко можуть похвалитися великою площею, тому творці побутових припливних систем намагаються зробити своє обладнання якомога компактнішим і безшумнішим. У продажу можна знайти установки припливної вентиляції будь-якої продуктивності і з різним типом монтажу. “Приточка” може бути встановлена в гардеробній, на балконі, лоджії, у стінній ніші і взагалі в будь-якому незайнятому кутку квартири. Влаштовані ці установки дуже просто, але водночас відмінно справляються зі своїм завданням і вирізняються високою надійністю.
Вигідно чи ні?
Наскільки доступні припливні установки для наших споживачів? Відносно недавно вентиляція для квартири була принадлежністю забезпечених людей. Але сьогодні з виходом на ринок кліматичного обладнання великої кількості компаній, зокрема й вітчизняних, припливна установка стала доступна кожному. В асортименті великих компаній представлені найрізноманітніші за функціональністю і продуктивністю системи, вартість яких починається від 200 доларів і обмежується лише можливостями споживача. Слід зазначити, що особливу увагу сучасні виробники приділяють енергозберігаючим технологіям, адже установка працює практично безперервно, і її експлуатація може бути за нинішніх цін на електроенергію доволі витратною. Використання інверторних технологій і нових типів електродвигунів невеликої потужності знижують енергоспоживання припливної системи і роблять її вигідною навіть для людей з невеликим достатком.