Опалення будинку без газу та електрики: плюси та мінуси
Способи та обладнання для опалення традиційними способами
Кожен власник приватного будинку чи свого господарства ламає голову над тим, якою краще системою чи обладнанням йому опалюватись. Мінімум – це те, що такі питання виникають у кожного. А іноді вибір джерела тепла перетворюється на цілу проблему: як зробити автономне опалення залежним лише від одного джерела або від кількох, як підключитися та встановити, які існують плюси та мінуси у різних систем. На що потрібно звертати увагу при виборі між опалювальною системою, що використовує газ або працює на електриці?
В сучасний час для опалення приватного будинку або котеджу використовують велику кількість різних систем. Поширення набули системи, що використовують тверде паливо, газ або електроенергію. Для того щоб зробити вибір на користь однієї з цих систем опалення розглядають такі фактори: конструкцію будівлі, кількість втрат, площа кімнат, яким чином відбуватиметься підключення електроживлення або підведення газової траси. По сукупності аналізу цих чинників виробляється розрахунок кожної окремо системи опалення, у своїй розглядаються два показника: ефективність та економічність роботи.
Розгорнуте будівництво газопроводів на території всієї нашої держави протягом останніх 12 років засноване на використанні невисокої собівартості природного газу як енергоносія. Сьогодні щорічно відбувається значне подорожчання тарифів на газ як промислових об’єктів, так населення, при цьому загальне споживання газу знижується. Але навіть попри це, за встановлення газу та організацію необхідно буде заплатити від 40 до 120 тисяч гривень. Піде час також на державну реєстрацію документів, оформлення дозволу, і це триватиме на 1 місяць мінімум.
Які є інші теплоджерела?
Якщо у Вас немає бажання простоювати довжелезні черги в інстанціях, які видають дозволи на оформлення, або оббивати входи до комунальних підприємств та жеків, рекомендуємо звернути увагу на альтернативні методи опалення приватного будинку. Таким чином, Ви зможете заощадити час і Ваші гроші.
Яскравий приклад – величезну популярність, що набирає в усьому світі, варіант автономного опалення будинку – тепловий насос. Такий спосіб опалення є високоефективним та використовує альтернативні джерела енергії.
Види теплових насосів за методом забору тепла з навколишнього середовища:
- повітряні теплові насоси, що забирають енергію від зовнішнього повітря з вулиці;
- водяні, беруть енергію та тепло з підземних водойм;
- геотермальні насоси, що забирають енергію у землі;
- теплові насоси, що утилізують тепло від виробничого процесу (використовуються виключно в промисловому технологічному середовищі).
Підбір певного типу теплового насоса для заміського будинку відбуватиметься від географічної прив’язки будинку та від самої місцевості, але оптимальним вибором найчастіше буде повітряний тепловий насос. Розглянемо приклади: при застосуванні геотермального теплового насоса знадобиться велика площа землі, або велике геотермальне поле. Ціна такого насоса буде на 50%-70% більше повітряного. Для роботи водяного теплового насоса потрібна постійно велика кількість води, що також є мінусом у порівнянні з повітряним насосом, який не висуває серйозних вимог до умов зовнішнього середовища.
1. Ви вирішили не використовувати для опалення газом, а використовувати альтернативне опалення для свого будинку. Тоді Ви:
- економите час;
- заощаджуєте кошти;
- отримуєте комфорт від використання зручного в експлуатації обладнання (не потрібно виділяти місце для зберігання твердого палива),
- не потрібно отримання спеціальних дозвільних документів, і Ви не погоджуватимете їх зі всілякими інстанціями,
- знижуєте можливість пожежі – використання теплового насоса виключає ймовірність вибуху,
- використовуєте пристрій, який працює екологічно.
2. Ви використовуєте для опалення електроенергію. Недоліки опалення електрикою:
- стабільна робота вашої системи залежить від перепадів напруги в електромережі;
- велика вартість електричної системи опалення;
- низька економія або її відсутність;
- велике навантаження на мережу та зниження електробезпеки.