Як вибрати побутовий осушувач повітря
Чотири показники при виборі обладнання
1. Вибір обладнання залежно від продуктивності.
Продуктивність обладнання з осушення повітря розраховується так: кількість води, яку обладнання прибирає за одиницю часу. Вимірюється продуктивність у: літрах на день, літрах на годину.
2. Вибір обладнання залежно від потужності.
Її розраховують за формулою:
М = Пл × Коеф,
в якій Пл – площа кімнати або залу;
Коеф = 0,7 – застосовуваний коефіцієнт за НУ (розглядається тиск 760 мм ртутного стовпа і температура, що дорівнює 20⁰ C).
3. Показник шуму.
Потрібно звернути увагу і на показник шуму. Оскільки осушувач застосовується в кімнатах, де перебувають люди, його високі показники шуму створюватимуть некомфортні відчуття, а іноді й зовсім стануть неприємними. Показники середніх характеристик шуму осушувача, застосовуваного в побуті, перебувають у діапазоні 39-49 дБ. Для прикладу, шелест трави і листя приблизно відповідає 39-41 дБ, а 49 дБ – неголосній розмові на відстані чотирьох метрів. На підставі цих показників можна підібрати модель осушувача за рівнем шуму.
4. Зручність використання і кількість функцій.
Існують основні та додаткові функції, завдяки яким осушувач повітря може бути корисним:
- Наявність вугільного фільтра сприяє видаленню поганих запахів і додатково чистить повітря;
- Функція “Автоматичний запуск” запускатиме пристрій, коли “зникло світло”. У разі вимкненої електроенергії осушувач автоматично ввімкне встановлений заздалегідь режим;
- Можливість знімати фільтр для подальшого чищення і промивання. Таким чином ми продовжуємо його експлуатаційний термін;
- Наявність ультрафіолетової лампи, що використовується для очищення повітря від бактерій і мікробів.
Рекомендації щодо вибору осушувача повітря
Рекомендація перша
Бажано здійснювати підбір осушувача з додатковим запасом потужності на 7%-12%, що перевищує нормативну. Використання бюджетного і малопотужного осушувача тільки швидше розтратить його робочий ресурс, оскільки обладнання працюватиме на піку своєї потужності. У цьому разі купівля себе не виправдає і тим більше не заощадить вам електроенергію.
Рекомендація друга
Обладнання для осушення повітря – чудовий помічник у домі! Для підтримання чистоти в усьому домі найкращою рекомендацією буде поставити запитання фахівцеві під час купівлі. Професійний консультант допоможе Вам зробити правильний вибір, при цьому буде враховувати показники вологості в приміщеннях, загальний об’єм кімнат в будинку і кожної окремо, а також присутність опалення. Крім того, потрібно взяти до уваги і систему вентиляції в приміщеннях будівлі.
У приміщенні з площею 19-25 кв.м. прекрасно працюватиме побутове обладнання з потужністю 15 літрів/добу.
Якщо в будівлі є басейн, обладнання для осушення повітря в обов’язковому порядку повинен розраховувати виключно професійний інженер. Басейн, який має площу дзеркала води понад 35 кв.м., потребуватиме осушувачів промислового зразка з продуктивністю не менше ніж 40 літр/день. Для басейнів зазвичай використовуються пристрої підлогового типу.
Для таких приміщень з надмірною вологістю, як санвузол, ванна або сауна, розраховується потужність обладнання з осушення за наведеною вище формулою з розрахунковим коефіцієнтом, що дорівнює 1. Цей самий коефіцієнт застосуємо і під час розрахунку басейну.