Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Як підібрати кондиціонер у квартиру

Дізнатись вартість

Завжди при виборі серйозної техніки виникає бажання, щоб вона експлуатувалася довго. Питання співвідношення якості та ціни не може обійти стороною і охочих купити кондиціонер. Розглянемо, на що потрібно звернути увагу, щоб під час вибору кондиціонера уникнути помилок і залишитися задоволеними покупкою.

Професіоналізм компанії, що спеціалізується на продажах кондиціонерів, їх установці, монтажі.

Перед купівлею кондиціонера буде правильно перевірити наявність дозвільної документації у компанії, що продає. Це сертифікати дилера або дистриб’ютора, які компанія, що продає, отримала від виробників і власників торгових марок. Крім того, якщо компанія займається ще й установкою – у неї має бути ліцензія, видана державною архітектурно-будівельною інспекцією.

Наскільки якісною буде зроблена робота, можна перевірити, почитавши позитивні відгуки покупців спліт-систем. Також про наявність досвіду говорить кількість встановлених пристроїв, відсутність рекламацій. Проведення офіційних сервісних робіт з обслуговування кондиціонерів слугують додатковою гарантією професіоналізму компанії.

Неякісний монтаж системи кондиціонування є основною причиною поломок і виходів з ладу. Це може трапитися навіть із найвідомішими брендами. Тому найкраща порада – самостійно кондиціонер не встановлювати, а звернутися по допомогу до професіоналів.

Відомий бренд і бюджетний вибір кондиціонера.

На практиці недорогі моделі спліт-систем мають невеликий термін експлуатації. Коли ми купуємо бюджетний варіант кондиціонера, гарантія на нього видається не більше ніж на один рік. Дорожчі, багатофункціональні моделі коштуватимуть не менше 600 доларів. Вартість кондиціонера безпосередньо пов’язана з начинкою – що складніша і функціональніша, то дорожча. За мультиспліт-систему кондиціонування потрібно буде викласти ще на 50-100% більше грошей.

Складовою ціни будь-якого кондиціонера є собівартість матеріалів, з яких зроблено модель, їхній рівень якості. У собівартість входять енерго- і трудові витрати під час виробництва, а також націнка компанії, що продає.

Середні за ціною моделі кондиціонерів представлені в ціновому діапазоні 500-700 доларів. І, нарешті, моделі преміум-сегмента і бізнес-класу можуть похвалитися чудовим дизайном, абсолютно безшумною роботою, видатними показниками енергоефективності та навіть інкрустацією камінням Swarovski.

Особливе становище займають інверторні моделі кондиціонерів. Від звичайних спліт-систем вони відрізняються вдосконаленим компресором інверторного типу, який дає перевагу в більш низькому (на 35-40%) споживанні електроенергії та безшумній роботі. Використовуючи функцію інверторів з нагрівання повітря в приміщенні, економічність кондиціонерів можна порівняти з роботою газових котлів або електричних конвекторів. Інверторні кондиціонери більш економічні. На 1 кіловат витраченої електроенергії інверторний кондиціонер видає до 5 кіловат тепла в приміщенні. Такий ККД інвертора в п’ять разів вищий за ККД електричного нагрівача. Завдяки своїй технології інверторні моделі кондиціонерів відмінно працюють на обігрів при температурі зовнішнього повітря до -25 С.

Де встановити в приміщенні кондиціонер, як підібрати кондиціонер за потужністю і струмом.

 
Перед початком монтажних робіт потрібно зробити заміри й огляд приміщення, врахувати особливості інтер’єру, можливості кріплення зовнішнього і внутрішнього блоків. Знадобиться знання, з чого складається матеріал стін – цегла або залізобетон, поверх приміщення і розташування вікон на південь або північ. Необхідно розрахувати тепловтрати: вікон, людей, які перебувають у приміщенні, електротехніки та притоки тепла.

Усі ці дані будуть потрібні для розрахунку потужності кондиціонера і вибору відповідної моделі.

За стандартної висоти стін 2,65-2,75 м найпростіший підбір показує 1 кВт потужності кондиціонера на 10 квадратних метрів площі. У побутових умовах живлення має не перевищувати струми в 10-16 Ампер.

Консультація спеціаліста