Профілактика кондиціонера
Принцип роботи всіх сучасних кондиціонерів однаковий і заснований на охолодженні повітряного потоку, що проходить через радіатор, наповнений холодоагентом. Але повітря в будь-якому приміщенні, навіть найчистішому, завжди наповнене найдрібнішими частинками жиру, пилом, шерстю тварин. Пропускаючи великі обсяги повітря через радіатор, кондиціонер збирає всередині чимало різного сміття. Особливо швидко забруднюються радіатори в пристроях, що обслуговують спортивні зали, офісні приміщення, кухні, торгові зали. Пил і бруд, що скупчився в радіаторі та фільтрі, впливає на самопочуття людей, стаючи ідеальним середовищем для росту грибків і бактерій. Не менш актуальна ця проблема і для зовнішніх блоків, які накопичують у собі, крім пилу, ще й тополиний пух, сажу від вихлопних газів і дрібне сміття, принесене вітром.
Поступово, у міру забруднення, кондиціонер починає працювати все менш ефективно і в деяких випадках періодично відключається через спрацьовування аварійного теплового захисту. Засмічені радіатори призводять до перегріву системи кондиціонера, що може призвести до виходу з ладу найважливішого вузла пристрою – компресора. У разі такої поломки знадобиться дорогий ремонт – компресор може обійтися як половина всього кондиціонера.
Профілактика кондиціонера полягає в очищенні фільтрів і промиванні радіаторів внутрішнього і зовнішнього блоку спеціальними розчинами. Крім цього, фахівець перевіряє магістралі кондиціонера на предмет витоків фреону, перевіряє тиск у системі і, в разі необхідності, проводить дозаправку агрегату холодоагентом. У деяких випадках, якщо причину витоку не вдається знайти на місці, потрібне транспортування кондиціонера в сервісний центр, де є необхідне для ретельної діагностики обладнання.
Своєчасна якісна профілактика – це єдиний спосіб забезпечити максимальну ефективність кондиціонера і забезпечити йому тривалий термін служби. Але це працює тільки в тому випадку, якщо роботи з обслуговування виконуються професіоналами. Багато користувачів вважають, що їхніх знань і навичок вистачить для повноцінної профілактики пристрою. На жаль, крім знань у цій справі потрібен досвід і спеціальне обладнання, без якого простіше завдати обладнанню шкоди, ніж забезпечити повноцінне очищення і дозаправку.