Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція промислових підприємств

Дізнатись вартість
Вентиляция промышленных предприятий

Будь-які промислові об’єкти, незалежно від їхньої сфери діяльності, обов’язково оснащуються ефективними системами вентиляції. На відміну від систем, що застосовуються у житлових, офісних та громадських приміщеннях, системи вентиляції промислових цехів та майданчиків проектуються з урахуванням специфіки виробництва та особливостей технологічних процесів, що протікають на об’єкті.

Особливості промислової вентиляції

Для промислової вентиляції властиві деякі специфічні елементи, які відсутні у побутових та комерційних системах. Одна з найбільш характерних особливостей вентиляції на виробництві – наявність системи фільтрів, встановлених на викиді повітря. Багато виробництв виділяють шкідливі і навіть отруйні речовини, потрапляння яких у атмосферу здатне завдати непоправної шкоди екології та згубно вплинути як на співробітників підприємства, так і на людей, які проживають поблизу заводу чи фабрики.

Також однією з важливих особливостей вентиляції на виробництві є наявність аварійної системи, призначення якої – видалення продуктів горіння, токсичних речовин та інших елементів, поява у повітрі яких пов’язана з нештатними ситуаціями та аваріями. Такі системи зазвичай працюють тільки як витяжні, тому що приплив свіжого повітря в деяких ситуаціях, наприклад, при пожежі може збільшити масштаби лиха. Типовий для вентиляції підприємств і принцип поділу, коли так звані “чисті” приміщення мають свої власні системи, окремі від систем, пов’язаних із технологією.

Розрахунок промислової вентиляції

Рекомендації щодо розрахунку систем вентиляції підприємства давати складно, тому що в цьому випадку дуже багато залежить від характеру виробництва, наявності шкідливих факторів: присутності в повітрі токсичних речовин, запиленості та багато іншого. Норми та правила, прийняті офіційно для розрахунків у тому чи іншому випадку, обумовлені у державних галузевих та санітарних стандартах. У типовому випадку, за відсутності особливих умов, на одного співробітника цеху на годину має припадати не менше 60 кубічних метрів свіжого повітря. Для адміністративних приміщень ця норма є нижчою і становить 40 кубічних метрів на годину. Під час проектування необхідно враховувати і те, що технологічне обладнання виділяє тепло, а іноді й вологу. Існує безліч методик розрахунків для того чи іншого випадку для підприємств легкої, хімічної, металургійної, гірничої або будь-якої іншої галузі виробництва, що дозволяють врахувати всі фактори споживання повітря і визначити потужність припливно-витяжних пристроїв.

Комплектація

Обладнання, що застосовується для створення мікроклімату в промисловості, дуже різноманітне. Крім припливно-витяжних та витяжних установок, у цехах можна зустріти централізовані системи кондиціювання, компресорно-конденсаторні блоки, чилери, системи димовидалення, вентилятори різних типів, місцеві відсмоктувачі, повітряні завіси та багато іншого. Від злагодженої роботи цього обладнання залежить не тільки робота виробництва, а й здоров’я, а часом життя співробітників підприємства. Саме тому проектування та монтаж вентиляції промислових підприємств є відповідальною роботою, у якій немає дрібниць. Лише справжні фахівці, які мають досвід роботи саме з такими об’єктами, можуть гарантувати, що всі системи подачі та відведення повітря, установки фільтрації та аспірації, а також аварійне обладнання впораються зі своїми завданнями бездоганно.

Консультація спеціаліста