Вентиляція у квартирі з пластиковими вікнами
Плюси і мінуси пластику
Ніхто не заперечуватиме те, що пластикові вікна мають високу енергоефективність і допомагають зберігати в приміщеннях тепло, яке так дорого обходиться нам в опалювальний сезон. Але з появою пластикових вікон у багатьох власників квартир почали виникати серйозні проблеми, як-от поява плісняви та грибка, незнищенний конденсат на склі, намерзання та нестача кисню. Дуже часто в цих неприємностях звинувачують виробників і установників вікон, але, насправді, все набагато складніше. Сучасні металопластикові вікна практично герметичні і не мають щілин, як у дерев’яних. У зв’язку з цим відсутній рух повітря у квартирі і природна вентиляція, єдине джерело повітрообміну, просто не функціонує.
Рішення – ефективні та не дуже
У багатьох випадках віконні компанії, до яких зверталися зі скаргами клієнти, що задихалися, пропонували різні рішення проблеми. Найчастіше в уже встановлені вікна врізалися повітряні клапани, покликані виконувати функції зазорів у дерев’яних рамах. Але, як виявилося, навіть установлення кількох таких клапанів не допомагало, оскільки не забезпечувало розрахункового припливу повітря з вулиці, необхідного для того, щоб у роботу вмикалися витяжні вентканали. В окремих випадках пропонували і зовсім оригінальні рішення, наприклад, так звані “гребінці”, за допомогою яких можна виставляти вікна на провітрювання, самостійно вибираючи ширину зазору. Чи варто говорити про те, що в наших широтах варіант із відчиненням вікон взимку навіть на мінімальну ширину, не найкращий спосіб підтримання оптимального мікроклімату у квартирі, тому цей спосіб не прижився. То чи є вихід із неприємної ситуації?
Зовсім інша справа – це припливно-витяжні системи вентиляції для житлових приміщень. Сьогодні багато виробників домоглися великих успіхів у виготовленні цих пристроїв і досить потужна установка, здатна вентилювати велику квартиру, поміщається в невеликий ящик. Від апарата розходяться повітропроводи, якими адресно, в кожне приміщення, подається розрахований професіоналами обсяг повітря. Друга частина системи відбирає з приміщень забруднене повітря і виводить його назовні. Додатково припливно-витяжні системи можуть обладнуватися рекуператорами – пристроями, які відбирають тепло у витяжного повітря і повертають його назад у приміщення з припливним. Також можна зустріти системи з калорифером, який подає у квартиру вже підігріте повітря.
Попит і пропозиція
Системи вентиляції ще кілька років тому були по кишені тільки забезпеченим людям. Поступово вартість такого обладнання знижувалася, і на сьогоднішній день припливну або припливно-витяжну систему може дозволити собі майже кожен. З кожним днем дедалі більше мешканців багатоповерхівок розуміє, що тільки механічна вентиляція зможе гарантувати здорову атмосферу у квартирі, і попит на системи впевнено зростає. На ринку кліматичного обладнання можна зустріти обладнання не тільки різної потужності, а й різного виконання, починаючи від простих, доступних усім пристроїв і закінчуючи багатофункціональним обладнанням, управління яким здійснює складна автоматика.