Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція в школі

Дізнатись вартість
вентиляция в школе
 

Фахівці, які займаються проектуванням і монтажем систем вентиляції, чудово знають, що будь-яка школа є досить складним і відповідальним об’єктом. Пов’язано це насамперед із тим, що в цих навчальних закладах зазвичай розташована велика кількість приміщень, які відрізняються не тільки розмірами, а й призначенням, починаючи з навчальних класів і спортивних залів і закінчуючи їдальнею з власною кухнею. Крім цього, багато сучасних шкіл мають власні басейни, оранжереї для рослин і навіть виробничі приміщення, де встановлені дерево- і металообробні верстати та інше спеціалізоване обладнання. У зв’язку з цим універсального розв’язання проблеми повітрообміну у випадку зі школами не існує, і розробка проєкту ведеться індивідуально для кожного конкретного випадку.

Система вентиляції в школі

До шкільних приміщень різного типу застосовні різні норми повітрообміну, але результат у всіх випадках має досягатися один – повна відповідність якісних характеристик прийнятим стандартам. Завдання це значною мірою ускладнене тим, що наповнюваність шкільних приміщень упродовж дня неоднакова, і завжди існує ймовірність недостатньої ефективності вентиляції або навпаки, невиправдано високих витрат на її експлуатацію.

Найчастіше в навчальних закладах використовують комбіновану вентиляцію, з механічним і природним спонуканням. У невеликих школах, кількість учнів у яких не перевищує 200, допускається наявність тільки природної вентиляції. У цьому разі забруднене повітря видаляється з приміщень через нещільності у вікнах, дверях, через відкриті вікна класів і коридорів. В інших випадках найбільшу ефективність показали припливно-витяжні вентиляційні системи різної продуктивності.

Механічна вентиляція в школі

Примусова вентиляція шкільних приміщень має свої особливості. Деякі шкільні приміщення, згідно з чинними нормативами, не можна об’єднувати з іншими єдиною системою і вони повинні мати власну, індивідуальну вентиляцію. Ось список основних і підсобних приміщень, для яких обов’язкова власна окрема вентиляція:

  • класи та навчальні кабінети;
  • лабораторії, зокрема кабінети хімії з препараторськими;
  • їдальні;
  • зали для занять спортом;
  • санвузли.

Для їдалень обов’язково передбачається окрема механічна припливно-витяжна вентиляція. Її продуктивність розраховують виходячи з норми 20 м3/год на кожного відвідувача. Витяжка в шкільному харчоблоці здійснюється через цех приготування їжі, і кратність повітрообміну в цьому разі має бути як мінімум подвійною. Для лабораторій і препараторських, де працюють із хімічними речовинами, витяжка здійснюється через витяжні шафи.

Припливна вентиляція в школі

Багато приміщень спеціального призначення, розташованих у будівлях школи, потребують особливої уваги до організації саме припливної вентиляції. Санвузлам забезпечують приплив повітря в обсязі 50 м3/год на 1 унітаз і 25 м3/год на 1 пісуар. Для спортивних залів діє загальний для спортивних і критих майданчиків норматив, що приписує подачу щонайменше 80 м3/год повітря на одну людину, яка перебуває в залі. Посилена примусова подача повітря створює певні проблеми, найсерйозніша з яких – це протяги. Тому місця для розміщення припливних решіток вибирають особливо ретельно і розміщують їх не нижче ніж за 2,5-3 метри від рівня підлоги.

Виконання проєктних і монтажних робіт для шкіл повинно проводитися виключно кваліфікованими фахівцями з дотриманням усіх правил і нормативів.

Консультація спеціаліста