Осушення повітря в басейні
Вологість – це неодмінний супутник будь-якого басейну, незалежно від його розмірів і призначення. На жаль, волога, що випаровується з поверхні цієї штучної водойми, завдає серйозної шкоди будівлі. Неохайні плями грибка і цвілі на стінах і стелях, а також затхлий запах здатні звести нанівець задоволення від використання басейну. Але найстрашніше не це – від підвищеної вологості страждають не тільки оздоблення та обладнання, а й будівельні конструкції, що не тільки неприємно, а вже й по-справжньому небезпечно. Корозія, що протікає в насиченому вологою повітрі, здатна за лічені місяці зруйнувати несучі конструкції, зробивши будівлю аварійною. Щоб забезпечити комфортний мікроклімат відвідувачам і зберегти приміщення, в басейнах використовують спеціальне осушувальне обладнання, що дає змогу ефективно боротися з вогкістю.
Як працюють осушувачі
Сучасні осушувачі повітря – це ефективні та надійні пристрої, які підбирають залежно від площі водного дзеркала, об’єму приміщення, середньої температури та кількох інших параметрів. Принцип роботи найбільш популярних осушувачів для повітря простий – вентилятор подає повітря всередину апарата, де розташований охолоджений радіатор. Волога з повітря конденсується на його поверхні і стікає в резервуар або в дренажну систему. Після цього повітря потрапляє в конденсатор, де відбувається його нагрівання до вихідної температури і звідки вентилятор подає його назад у приміщення.
У басейнах і лазнях використовують спеціальні осушувачі, які мають важливі відмінності від побутових. Насамперед, це обладнання має більшу продуктивність. Потужність осушення окремих пристроїв сягає 140 літрів на добу, що не під силу жодному побутовому приладу. Крім цього, під час виготовлення осушувачів для басейнів використовують особливо стійкі до зовнішніх впливів матеріали, оскільки висока вологість і пари хлору, що містяться в повітрі, здатні пошкодити елементи апарата. Мають більшість потужних осушувачів і захист від бризок, що дає змогу не побоюватися короткого замикання або ураження струмом у разі потрапляння води на пристрій.
Види осушувачів
Сучасні осушувачі випускаються у двох виконаннях: стаціонарному і переносному. Стаціонарні мають велику продуктивність і здатні впоратися з найскладнішим завданням. Їхні основні недоліки – це висока вартість і великі габарити. Переносні осушувачі набагато менші за розмірами і за продуктивністю. Але доступніші за ціною і можуть переміщатися на колесах або переноситися за ручки. Такі пристрої можна використовувати як у невеликих домашніх басейнах так і в звичайних приміщеннях, наприклад, під час виконання оздоблювальних робіт.
Також розрізняють осушувачі і за принципом дії:
- асиміляційні;
- адсорбційні;
- конденсаційні.
Осушувачі асиміляційного типу засновані на здатності теплого повітря утримувати більше вологи, ніж холодне. У басейнах обладнання такого принципу дії застосовується рідко, оскільки воно має невисоку продуктивність за солідних енерговитрат. В адсорбційних осушувачах волога з повітря видаляється шляхом її поглинання спеціальним матеріалом, контакт з яким забезпечується за допомогою вентиляторів. Для більшості басейнів такий тип осушувача є ідеальним. Принцип конденсаційного пристрою ми описували вище. Це надійний і популярний спосіб, але його ефективність може значно зменшуватися через зниження температури в приміщенні.
Хочеться нагадати, що підбір осушувача є непростим завданням і для цієї роботи краще запросити кваліфікованого фахівця.