Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Як вибрати вентилятор у ванну, душову або санвузол?

Дізнатись вартість

Правильний вибір вентилятора у ванну, душову або туалет – важливий крок для забезпечення комфортного проведення часу в цих приміщеннях. Якщо у Вас потіють дзеркала в санвузлах, довго стоїть запах у туалеті, на меблях і стінах накопичується конденсат і з’являється пліснява, то висновок один – Вам потрібно обов’язково купити витяжний вентилятор!

Щоб зробити правильний вибір вентилятора, необхідно враховувати такі показники:

  • Вид вентилятора;
  • Продуктивність;
  • Рівень вироблюваного шуму;
  • Функціональність техніки;
  • Безпека пристрою.

Вид вентилятора

Традиційна класифікація витяжних вентиляторів ділить їх на осьові та канальні, радіаторні та дахові. Осьові вентилятори – дуже популярна модель, яка найчастіше встановлюється в наших ваннах і санвузлах. Причина тому – просто монтаж і досить висока продуктивність та хороший показник ККД, якщо порівнювати з іншими типами, – понад 100м³/год. Недолік – невеликі напірні характеристики і галаслива робота (35-50 дБ). Встановлюються безпосередньо у вентиляційну шахту в стіну (хоча таке встановлення неправильне і веде до неефективної циркуляції повітряних потоків у загальній вентиляції). Більш ефективний варіант вентиляції у ванній кімнаті – відцентровий витяжний вентилятор. Він буває накладного або прихованого виконання, має достатню потужність і утворює достатній напір повітря (що підходить для повітропроводів великої довжини). Відцентрові канальні вентилятори встановлюються у ванній, площа якої понад 15 кв. м. і встановлюється під гіпсокартонною стелею. Вентилятор канального типу має достатню потужність, але виробляє мало шуму, це його великий плюс. Дахові вентилятори створені для використання в приватних будинках і котеджах.

Продуктивність

Дуже важливий фактор при виборі вентилятора – це його продуктивність. Щоб правильно обчислити потрібну потужність, необхідно дізнатися об’єм санвузла і кратність обміну повітря для цього приміщення. Обсяг дізнатися легко – помножити ширину, довжину і висоту приміщення. Необхідна кратність обміну повітряного потоку встановлена суворими нормами. Для ванної ця норма 6-8. Якщо кімнату використовують 1-3 людини, достатньо буде 6, якщо 3 і більше, тоді цифра 8. Для туалетної кімнати – 6-10. Перемноживши ці показники, Ви дізнаєтеся необхідну продуктивність вентилятора для Вашого санвузла. Стандартний показник для душової або ванної дорівнює 95-100 м3/год.

Шум

Неодмінно варто звернути увагу на шум, що виробляється вентилятором. Бажано, щоб він не видавав шум понад 35дБ, оскільки це погано позначається на людській психіці. Шукайте дані про видаваний шум на упаковці пристрою або в його паспорті.

Функціональність

За функціональністю вентилятори поділяються на стандартні та автоматичні. Стандартні вентилятори, які найчастіше зустрічаються в сучасних санвузлах, вмикаються й вимикаються одночасно зі світлом або просто окремою клавішею. Автоматичні вентилятори – вдосконалені пристрої, які й коштують дорожче. Вони обладнані таймерами на вимкнення або датчиками вологи, датчиками руху на увімкнення та вимкнення.

Безпека

Витяжні вентилятори для ванної (Київ) відрізняються ще й тим, що надійно захищені від вологи. Усі їхні деталі обов’язково мають бути ізольовані від потрапляння вологи, щоб уникнути короткого замикання і пожежі відповідно. Для повної безпеки ванні вентилятори розраховані на напругу 24В. Але крім правильного вибору, дуже важливим є і правильне встановлення вентилятора у ванній, душовій або санвузлі. Наприклад, під час монтажу вентилятора в стіну відстань від вентилятора до стелі не може бути меншою за 50 см. Якщо у Вас відсутні навички та спеціалізовані знання, довірте монтаж вентилятора професіоналам Венталл.

Консультація спеціаліста