Яка різниця між кондиціонуванням і вентиляцією
Люди часто плутають поняття “кондиціонування” і “вентиляція”.
Між тим, різниця між ними дуже велика.
ВЕНТИЛЯЦІЯ –
це видалення відпрацьованого і подача свіжого повітря в приміщення. Можна сказати, що вентиляція – це керований процес штучного повітрообміну в певному приміщенні або будівлі, який забезпечує сприятливу атмосферу для людини. Відповідно система вентиляції – це обладнання, яке забезпечує якість повітря. Сучасні системи вентиляції дають змогу не тільки організувати приплив повітря і видалити з нього пил та інші домішки, а й дають змогу керувати такими важливими параметрами, як температура, вологість і навіть склад. Вентиляційні системи складаються з безлічі компонентів, таких як вентилятори, фільтри, рекуператори, повітропроводи, вентиляційні решітки. Як правило, управління вентиляцією здійснюється в автоматичному або напівавтоматичному режимі.
КОНДИЦІОНУВАННЯ –
це циркуляція повітря в приміщенні та його охолодження. Говорячи іншими словами, кондиціювання – це обробка повітря, що знаходиться в приміщенні. При цьому може змінюватися температура і вологість. Також під час кондиціонування повітря проходить очищення від пилу та інших частинок. При цьому повітря в приміщенні не оновлюється і його хімічний склад не змінюється. На вітчизняному ринку можна знайти найрізноманітніші кондиціонери, що відрізняються не тільки продуктивністю, а й конструкцією. Існують спліт-системи, що складаються із зовнішнього і внутрішнього блоків, системи мультиспліт, що мають один зовнішній і кілька внутрішніх модулів, підлогові, стельові, віконні і навіть мобільні кондиціонери.
У КОНДИЦІОНЕРАХ найчастіше ми маємо справу зі спліт-системами, що складаються з двох блоків, зовнішнього і внутрішнього, з’єднаних трубками. Недосвідчена людина може подумати, що трубки служать для подачі повітря із зовнішнього блоку, але це не так.
Трубопроводами невеликого діаметру циркулює фреон, який відбирає тепло в повітря в приміщенні і передає його на вулицю, через радіатор зовнішнього блоку. Охолодившись зовні, фреон спрямовується всередину, щоб знову здійснити свій робочий цикл. Щоб повітря швидше віддавало тепло, використовується вентилятор.
ЩЕ ПРО ЗАБРУДНЕННЯ В КОНДИЦІОНЕРАХ
Повітря, потрапляючи у внутрішній блок, проходить через механічний фільтр, залишаючи на ньому не тільки пил, а й безліч бактерій та інших мікроорганізмів.
Скупчення бруду на фільтрі – це чудове середовище для розвитку колоній хвороботворних мікробів. Саме тому очищення кондиціонера є обов’язковою процедурою, що виконується під час його обслуговування.
ВИСНОВОК
Насамперед нашому організму потрібен постійний приплив свіжого повітря, який забезпечить правильно встановлена система вентиляції.
Системи кондиціонування, в другу чергу, забезпечують додатковий комфорт у приміщенні.