Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Робота кондиціонера взимку на обігрів та охолодження

Дізнатись вартість

Чи можна вмикати кондиціонер узимку? За якої температури можна опалюватися кондиціонером? Як ефективніше опалюватися: за допомогою кондиціонера, газового котла або електричного обігрівача? Ці питання хвилюють практично кожного жителя, а тим більше зараз, у період високих цін на комунальні послуги. Давайте розберемося.

Використання кондиціонерів у зимовий період за допомогою функції ОБІГРІВ

Існують стандартні параметри, за якими наші споживачі оцінюють кондиціонери, що використовуються в побуті. Зазвичай заходячи в магазин, покупці ставлять питання про потужність пристрою і компресорного агрегату, параметри шуму від внутрішнього блоку, і, найголовніше, в межах яких температур кондиціонер може охолоджувати. Зараз нікого не здивуєш, що кондиціонер може працювати також і в режимі обігріву, але насправді питання потребує роз’яснення. Для цього розглянемо діапазон температур, за яких використовуються спліт-системи.

Кожен пристрій має свій паспорт, в якому вказуються його технічні характеристики. В описі паспорта кондиціонера наведено параметри робочих температур, за яких пристрій справно працює в режимах на холод і тепло.

Стандартний діапазон значень температур для кондиціонерів: від -5 до + 45 градусів Цельсія.

Можна впевнено користуватися кондиціонером у режимі обігріву за температури на вулиці не нижче -5 градусів Цельсія. Але якщо ми захочемо ввімкнути його за нижчої температури, він може вийти з ладу. Чому так відбувається?

Відповідь міститься в принципі роботи обладнання. За низьких температур повітря на вулиці холодоагент може не встигнути перейти в газоподібний стан і надійде в компресор кондиціонера у вигляді рідини. Оскільки компресор на відміну від газу не може стискати рідину, він виходить з ладу.

Інакше кажучи, коли ми вмикаємо кондиціонер на обігрів за температури, нижчої за зазначену в паспорті, ми сильно охолоджуємо фреон і тим самим перевантажуємо компресор – останній ламається.

Так відбувається в зимовий період. Потрібно стежити за температурою на вулиці й не вмикати наше обладнання за дуже низької температури.

Робота кондиціонера взимку на обігрів та охолодження

Робота кондиціонера в міжсезоння

Але в міжсезоння, в період весни або осені, кондиціонери прекрасно справляються з обігрівом. При цьому ККД кондиціонера досягає разюче високої величини – 350-400%. На 1 кВт витраченої електроенергії на роботу кондиціонера, останній видає 3,5-4 кВт тепла! Звичайно ж, це набагато більше того, скільки видає тепла електричний або газовий обігрівач. Приклад: у електричного конвектора на 1 кВт отриманого тепла припадає майже 1 кВт витраченої електроенергії.

Більшість високорозвинених країн світу давно прийняли цю технологію обігріву у кондиціонерів на озброєння. Нині в країнах Європи, Японії впроваджено програми загальнодержавного рівня, в яких для обігріву приміщень не тільки побутового, а й промислового типу використовують властивості кондиціонерів на обігрів. Існують кондиціонери з робочими температурами, починаючи від -15 градусів Цельсія, а також кондиціонери-інвертори, які працюють за температур від -30 градусів Цельсія.

Обладнання, яке працює джерелом тепла, забираючи енергію в зовнішнього повітря, а іноді в землі або води, і віддає вже тепло та енергію всередину приміщення – це теплові насоси. Теплові насоси є найбільш передовим технологічним винаходом, їх відносять до “зелених” або поновлюваних джерел енергії. Принцип роботи теплових заснований так само, як і у кондиціонера, на холодильному циклі.

Зимовий комплект для кондиціонера

Часто компанії пропонують встановити зимовий комплект на спліт-систему. Пояснюють це тим, що додаткове обладнання підвищує продуктивність кондиціонера на обігрів і його робота стає більш ефективною. Які ж насправді переваги у зимового комплекту, якщо заводи-виробники не передбачають встановлення цього обладнання?

Зимовий комплект розрахований на ефективну роботу кондиціонера тільки в режимі охолодження. Комплект складається з тена картера компресора, підігріву піддону зовнішнього блоку і клапана контролю за температурою конденсації зовнішнього блоку. Важливо зауважити, що конденсація в зовнішньому блоці відбувається виключно в режимі охолодження. Використання ж зимового комплекту на обігрів практично втрачає сенс. Про це свідчить і низька ефективність роботи компресора в режимі обігріву за негативної температури повітря на вулиці. Встановлення низькотемпературного комплекту допоможе стабілізувати роботу кондиціонера в зимовий період тільки в режимі охолодження.

Робота кондиціонерів узимку на холод

Як не здається дивним, але взимку також потрібно отримувати холод від кондиціонерів. Їхнє пряме призначення – отримання холоду використовують під час охолодження серверних приміщень, у кімнатах і будівлях із великими значеннями теплопритоків, у спеціальних спорудах.

ВАЖЛИВО! УВАГА:

На що потрібно звертати увагу в разі нестандартних ситуацій у роботі кондиціонера:

1.Перетікання холодоагенту в компресор
З’являється внаслідок великих за часом зупинок системи.

2. Зменшення тиску в системі кондиціонування
Необхідно знизити теплопередачу з конденсатора.

3. Висока в’язкість масла
Вирішення питання досягається використанням обігріву картера компресора.

4. Замерзання конденсату у відводі дренажу
Бажано встановити в трубку стоку дренажної системи нагрівальний елемент.

Консультація спеціаліста