Рекомендації по догляду за кондиціонером
Причини неполадок
Однією з найпростіших і водночас найпоширеніших проблем з кондиціонером є забруднення фільтрів. Повітряний фільтр є в будь-якому кондиціонері, і він розташований у внутрішньому блоці перед випарником, захищаючи його від забруднення. Фільтр – це плоский гнучкий елемент із дрібної сітки або кількох шарів такої сітки. Ця деталь кондиціонера відмінно захищає радіатор від потрапляння пилу, пуху, шерсті тварин та інших відносно великих об’єктів, які потрапляють всередину разом із повітрям.
Очищення фільтрів проводиться один раз на місяць самим користувачем. У більшості моделей кондиціонерів це завдання виконати зовсім нескладно – потрібно відкрити кришку внутрішнього блоку і просто акуратно витягти фільтр, а після очищення акуратно вставити на місце. Обслуговування фільтра полягає в його ретельному промиванні в теплій воді. Не рекомендується при цьому використовувати жорсткі щітки і не призначені для такої роботи мийні засоби, оскільки фільтр легко пошкодити. Ігноруючи очищення фільтра, можна завдати серйозної шкоди кондиціонеру, оскільки забитий пилом фільтрувальний елемент гірше пропускає повітря і його обсяг, що проходить через випарник, значно зменшується. Внаслідок поганого повітрообміну, фреон у випарнику не буде випаровуватися з належною інтенсивністю, що призведе до промерзання внутрішніх трубопроводів. У цьому разі, за вимкненого кондиціонера на підлозі під внутрішнім блоком постійно стоятиме калюжа води. Також частинки пилу, що збилися в грудки, можуть засмітити дренажну систему, через що вода капатиме на підлогу приміщення навіть за увімкненого кондиціонера. Чи варто згадувати про те, що забиті пилом фільтри – це прекрасне середовище для розмноження бактерій і кліщів.
Витік фреону
Робота кондиціонера взимку
Пропоновані нашим споживачам кондиціонери не призначені для роботи в зимових умовах. Залежно від моделі та виробника, нижня температурна межа працездатності знаходиться від -5 до +15 градусів. Це пов’язано з тим, що до нас у країну потрапляють кондиціонери, призначені для експлуатації в Європі або Японії, де температура повітря взимку не часто падає нижче -5.
Використовуючи кондиціонер за низьких температур, ми піддаємо його серйозному ризику – створюючи додаткове навантаження на компресор. Крім цього, лід у дренажній трубці може призвести до виливання води з випарника в приміщення. Щоб отримати можливість користуватися пристроєм цілий рік, його оснащують всесезонним блоком, який складається з системи обігріву компресора і пристрою, що регулює швидкість обертання вентилятора. Крім цього, знадобиться утеплення зовнішнього дренажу. Комплекс робіт разом із вартістю обладнання в цьому разі може скласти до 200 доларів.
Кілька важливих правил
Дотримуючись 3 наведених нижче правил, Ви зможете не турбуватися про працездатність Вашого кондиціонера:
- Не вмикати кондиціонер, якщо температура повітря на вулиці нижча за -5.
- Щомісяця проводити очищення фільтрів.
- Один раз на 1,5-2 роки викликати фахівця для обслуговування компресора і дозаправки системи фреоном.
Кондиціонер – це пристрій, розрахований на довгі роки служби, але тривалість його реального “життя” завжди залежить від того, наскільки уважний до рекомендацій з обслуговування його господар.