Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Чиллери

Дізнатись вартість
chiller

Чиллерами називаються водоохолоджуючі холодильні машини, що використовують у своїй роботі принцип парокомпресії. Призначення чиллера – відбір тепла у середовища, що потребує охолодження за зниженої температури. Віддача тепла при високих температурах, під час роботи чиллера, може вважатися побічним ефектом, який, між тим, також знаходить застосування. Ці холодильні пристрої складаються з декількох основних елементів, таких як компресор, електричний двигун, випарник, конденсатор, розширювальний пристрій або терморегуляційний вентиль, а також елементів управління. Компресор у чилері може бути один або кілька – відомі моделі з 2 і навіть 4 компресорами.
Штучний холод під час роботи чиллера виходить у результаті протікання найпростіших процесів, відомих усім із шкільного курсу фізики:

  • зміна обсягу речовин за зміни температури;
  • конденсація;
  • випаровування.

Речовини, які використовуються холодильними машинами такої конструкції, називаються холодоагентами. По конструктивним особливостям розрізняють такі види чиллерів:

  • безконденсаторні;
  • конденсаторні.

Пристрої з конденсатором можуть бути як з виносними, так і вбудованими конденсаторними пристроями. Також розрізняють чиллери за типом охолодження, яке може бути повітряним або водяним, а також за наявності теплового насоса і схемою підключення обладнання, що використовується при монтажі.
Серед переваг сучасних чилерів, в першу чергу, слід назвати можливість цього обладнання ефективно підтримувати задану температуру, незалежно від пори року. Другим важливим плюсом фахівці вважають неймовірну гнучкість системи, побудованої на базі чиллера – відстань від агрегату до фанкойлу може бути досить великою і залежить тільки від потужності насоса. У деяких випадках магістраль чиллер-фанкойл може досягати кількох сотень метрів, що вирішує безліч проблем при проектуванні та встановленні охолоджувальних систем в умовах виробництва, а також у великих будинках з безліччю приміщень. Також чиллер є дуже економним пристроєм та його застосування значно знижує витрати на електроенергію, експлуатацію та періодичне сервісне обслуговування.

Окремо слід згадати і зручність систем із чиллером при монтажі. Гнучкість системи дозволяє уникати серйозних втручань у планування будівлі, а можливість розміщувати обладнання у дворі, зовнішній стіні чи даху, заощаджує простір усередині приміщень.

Чиллери, що випускаються в наші дні, – це пристрої, що працюють з мінімальним рівнем шуму і вібрацій і не схильні до такого неприємного явища як “залив”, завдяки використанню спеціальної запірної арматури.

Консультація спеціаліста