Монтаж чилера
Встановлення чилера – це не тільки трудомістка, а й досить складна робота, виконання якої під силу тільки справжнім професіоналам. Від кваліфікації монтажників безпосередньо залежить ефективність обладнання і термін його служби.
Монтаж чилера включає в себе такі процеси:
- проектні роботи;
- вибір місця для встановлення;
- виготовлення рами або іншої основи;
- такелажні роботи;
- встановлення обладнання;
- підключення до системи з циркулюючим теплоносієм;
- електромонтажні роботи;
- пусконалагоджувальні роботи та тестування обладнання у різних режимах.
На стадії проектних робіт велике значення має точний облік усіх джерел тепла та витрати застосовуваного у системі теплоносія. Виходячи з цих даних, проводяться всі інші розрахунки та підбираються показники холодильної машини. Крім вибору чиллера, на стадії проектування необхідно узгодити із замовником місце, де буде встановлено обладнання і лише після цього приступають до підготовки місця для монтажу чиллера.
Сьогодні найпоширенішими є два типи чилерів:
- моноблочний, розрахований на встановлення за межами приміщення;
- внутрішній, з виносним або охолоджуваним за допомогою води теплообмінником.
Під час встановлення моноблочного пристрою необхідно виготовити раму, яка витримувала б не тільки вагу обладнання, а й снігове навантаження в зимовий період. Також дуже важливо, щоб ця конструкція забезпечувала достатню відстань від чилера до ґрунту, не даючи потрапляти на агрегат бруду, воді та снігу. Під час виготовлення основи для холодильної установки потрібно стежити за тим, щоб виконувався весь комплекс заходів щодо зниження шуму і вібрацій.
Чиллери внутрішнього розміщення монтуються на спеціально виготовлений майданчик. Слід враховувати, що цей тип обладнання створює під час роботи досить сильний шум, у зв’язку з чим розміщувати внутрішні чиллери потрібно далеко від приміщень, де перебувають люди. Установку здійснюють на спеціальні опори, що гасять вібрації.
Одним із найважливіших етапів встановлення будь-якого чилера є його підключення до магістралі з теплоносієм, а також до електричної мережі. Для забезпечення безперебійної роботи обладнання важливо витримувати всі норми і вимоги, а також ретельно стежити за якістю витратних матеріалів і самим робочим процесом.
Виконання будь-яких робіт, пов’язаних із встановленням та підключенням чиллера, має виконуватися виключно кваліфікованими фахівцями, які мають достатній досвід та необхідне для роботи обладнання. Монтаж установки завершується ретельною перевіркою всіх її елементів та тестовим запуском, під час якого перевіряється функціональність системи у різних режимах, а також проводиться завершальне налаштування. Після завершення цих заходів чиллер може бути переданий для експлуатації замовнику.
Ми пропонуємо професійну установку чилерів будь-якого типу в найстисліші терміни, з повним введенням в експлуатацію та гарантією.