Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Повітряне опалення будинку

Дізнатись вартість
air heating

Переваги повітряного опалення

Останнім часом з’явилося безліч нових, ефективних та економних способів опалення будинків. Одним із таких способів є повітряне опалення, яке відомо досить давно, але застосовувалося в основному для підтримки комфортної температури у великих за площею виробничих приміщеннях, таких як склади, ангари та торгові зали гіпермаркетів. Тим часом використовуючи таке обладнання як повітряний тепловий насос для опалення будинку площею 300-400 кв. метрів, можна досягти не тільки відмінного результату, а й значно заощадити кошти.

Використання повітряних теплових насосів має безліч переваг, перед іншими, найбільш поширеними способами опалення. Насамперед, такий вид обігріву приміщень не вимагає прокладання труб і не створює клопоту, пов’язаного з їх ремонтом та обслуговуванням. Також це рішення не вимагає створення особливих умов, наприклад відведення приміщення під обладнання або монтажу димоходу. Також насоси повітря-повітря доступні за ціною, недорогі в обслуговуванні і мають високий рівень надійності. Велике значення відіграє і те, що повітряні насоси не надають згубного впливу на навколишнє середовище, а багато фахівців навіть вважають, що повітряне опалення належить до категорії відновлюваних джерел енергії. У будь-якому випадку, вже очевидно, що це технологія, у якої величезне майбутнє, і на користь цього твердження говорить попит, що постійно зростає, на теплові насоси, що вживаються для опалення будинку.

Як це працює

Повітряне опалення, побудоване на базі теплового насоса, працює за принципом вилучення тепла з навколишнього середовища та передачі повітря всередині приміщення. Сьогодні найбільш поширені два типи такого опалення: централізоване та зональне. Централізоване опалення – це система повітроводів, що подає тепле повітря від насоса до приміщень. Її оснащують вентиляторами та фільтрами, які забезпечують якісну подачу повітряного потоку туди, де це потрібно. Недолік такої системи – відсутність регулювання температури у різних приміщеннях, тому в житлових будинках таке обладнання трапляється не часто. Зональні системи є більш гнучкими та універсальними, оскільки подача повітря в них відбувається через внутрішні блоки, розміщені в окремих приміщеннях. Повітропроводи в зональних системах відсутні, оскільки як теплоносій працює фреон, нагрітий зовнішнім блоком. Зональна система дозволяє вмикати та вимикати опалення в окремих кімнатах, а також регулювати температуру.

В окрему категорію можна вивести мультізональні системи, що працюють за принципом зонального повітряного опалення. Таке обладнання є одним зовнішнім блоком, до якого можна підключити необмежену кількість внутрішніх модулів, кожен з яких може керуватися окремо. У такій системі використовується не фреон, а безпечний для природи холодоагент, який не викликає руйнування озонового шару.
В останні два-три роки повітряне опалення успішно конкурує з водяним, спостерігаючи попит на нього у багатьох європейських країнах. Можна з упевненістю говорити про те, що теплові насоси повітря-повітря витісняють інші види опалення вже не тільки на промислових об’єктах, а й у житлових будинках малої та середньої площі. Звернули увагу на цей доступний та ефективний вид опалення і в нашій країні, якому чимало сприяло різке підвищення цін на теплоносії.
Статті на тему:
Тепловий насос «повітря-вода»
Як працюють теплові насоси, робота теплових насосів.
Теплові насоси допомагають зберегти клімат.
Опалення будинку без газу та електрики: плюси та мінуси
Опалення тепловим насосом
Типи теплових насосів

Консультація спеціаліста