Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Система вентиляції для стайні

Дізнатись вартість

Здоров’я будь-якої тварини залежить від догляду за нею і значною мірою від умов утримання. Належить це і до коней, які залежать від створених для них комфортних умов навіть більше, ніж інші домашні вихованці. Проектують стайні з умовою, що тварини будуть утримуватись у приміщенні цілий рік, тому вентиляція та опалення цих приміщень повинні проектуватися з урахуванням того, що певний мікроклімат у них доведеться підтримувати у будь-яку пору року.

Особливості утримання коней

Коні – це великі тварини, тому є серйозним джерелом тепла, вологи і запахів. Саме тому в приміщеннях, власники яких ігнорують правила утримання коней, завжди дуже волого, душно та сильно пахне аміаком. У таких умовах ймовірність того, що тварина захворіє дуже висока, а крім того, недоглянута стайня без системи вентиляції здатна своїми випарами затьмарити життя не лише власника, а й сусідів.

Опалення не є обов’язковою умовою при утриманні коней, якщо не йдеться про регіони з вкрай суворим кліматом. У середніх широтах необхідності в опаленні немає, оскільки тварини виділяють достатньо тепла для підтримки комфортної температури в стайні. Опалення актуальне лише великих приміщеннях, де міститься менше тварин, ніж передбачено проектом. Для стайні цілком достатньо, щоб різниця температур між повітрям зовні та всередині приміщення становила 15 градусів.

Набагато більш важливою умовою для коней є підтримання вологості на належному рівні. Наявність конденсату в приміщенні стайні неприпустимо, тому що в цьому випадку навіть невеликий протяг здатний викликати простудні захворювання у коней. Для боротьби з цим явищем використовуються різні способи, але найбільш ефективним фахівці визнають організацію якісної вентиляції в приміщенні.

Боротьба з вологістю у стайні

Висока вологість – це бич будь-якого кінного клубу. Щоб осушити приміщення, використовуються різноманітні інженерні рішення. Найбільш поширеним є влаштування спеціальних покриттів підлоги стайні, які розраховуються згідно з діючими будівельними нормами (СНиП 2.10.03-84). У приміщеннях, де містять коней, не допускається влаштування ухилів та жолобів, оскільки ці елементи підлоги можуть призвести до серйозних травм тварин. Ці обмеження сильно ускладнюють відведення води та нечистот, тому збирання в стайнях проводиться щодня протягом усього року. Джерелами зайвої вологи є не лише продукти життєдіяльності тварин та випаровування, а й вода, що використовується для пиття, а також купання коней. Правильно розрахована система вентиляції стайні здатна вирішити проблему вологості та неприємних запахів, тому обладнання для повітрообміну вважається життєво важливим для будь-якого кінного клубу чи заводу.

Вентиляція стайні

У приміщеннях, призначених для утримання коней, головне завдання вентиляції – забезпечити достатній приплив повітря. У невеликих стайнях допускається природна вентиляція, яка організується за допомогою певної кількості вентиляційних прорізів у стінах приміщення на висоті не менше 2,5 метрів від рівня чистої підлоги. Висота розміщення отворів дуже важлива, так як влаштувавши їх нижче, можна зіткнутися з підвищеною запиленістю, шкідливою для тварин і працівників, які доглядають їх. Розміри отворів повинні бути не менше 8-12 см, а крім цього, передбачаються спеціальні жалюзійні решітки, за допомогою яких можна регулювати приплив повітря до приміщення. У холодну пору року рекомендується прикривати отвори на третину для збереження тепла в стайні. Відпрацьоване повітря видаляється через отвори біля гребня даху або за допомогою витяжного пристрою.

 

Система вентиляції для стайні

Організація примусової вентиляції

Але комфортний для тварин мікроклімат не завжди виходить організувати, використовуючи природну вентиляцію. Часто для організації повітрообміну доводиться вдаватися до механічної вентиляції примусового типу чи комбінованих систем. Такі рішення актуальні у таких випадках:

  • При утриманні жеребців. У цьому випадку часто застосовують припливні системи із додатковим підігрівом повітря;
  • При утриманні коней у особливо спекотних кліматичних зонах. Також доцільним є застосування вентиляторів, які забезпечують додаткове переміщення повітряних потоків;
  • У стайнях із холодним кліматом застосовують системи із підігрівом припливного повітря;
  • Для забезпечення вентиляції у важкодоступних місцях, де природна вентиляція є неефективною.

Крім припливних систем, у стайнях застосовують осушувачі різного типу, які у комплексі з вентиляцією гарантують максимальний комфорт тваринам та працівникам стайні.

Консультація спеціаліста