Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Оптимальна вентиляція для складських приміщень

Дізнатись вартість

У хорошому складі все має бути спрямоване на максимально ефективне збереження продукції, при цьому використовуються різні системи. Щоб підтримувати у складському приміщенні оптимальну температуру, вологість, повітрообмін, використовуються опалювальні, вентиляційні системи, а також кондиціонери різного типу та потужності.

Припливно-витяжні установки

Якщо опалення та кондиціонування зазвичай використовується сезонно, в зимові та літні місяці, то система вентиляції повинна працювати з максимальною ефективністю цілий рік. Досвід показує, що найбільш практичною в умовах складу є припливно-витяжна вентиляція. Система складається із двох установок, одна з яких видаляє з приміщення використане повітря, а інша забезпечує приплив свіжого. Щоб зменшити витрати на опалення та кондиціонування, в систему вентиляції включають рекуператор, який монтується на витяжній магістралі. Таке рішення дозволяє в холодну пору року повертати тепло відпрацьованого повітря назад у приміщення, а в спеку також зберігати всередині прохолоду, що створюється кондиціонером. Також рекуперація забезпечує стабільну температуру на складі, що гарантує відсутність конденсату, а значить допомагає уникнути підвищення вологості.

Додаткове кліматичне обладнання

Сприятливий для зберігання продукції мікроклімат створюється не тільки зусиллями вентиляційного обладнання. Для того, щоб забезпечити необхідний температурний режим у приміщенні, а також оптимальну вологість, застосовують кондиціонери різної конструкції та продуктивності, чиллери, осушувачі та зволожувачі повітря. Дуже часто ці системи за допомогою сучасної автоматики поєднують з припливно-витяжною вентиляцією, що дає можливість автоматизувати роботу обладнання та досягати точних кліматичних параметрів. У складських приміщеннях найчастіше можна зустріти стаціонарне опалення, але іноді, особливо суворі зими, додатково встановлюють різні обігрівачі.

Особливості проектування та монтажу складської вентиляції

Перед тим, як приступити до проектування вентиляції складу, вибирають тип системи, який найточніше відповідає вимогам замовника, архітектурним особливостям будівлі та специфіці продукції, для якої призначений склад:

  • природна;
  • механічна;
  • місцева;
  • загальнообмінна;
  • канальна;
  • безканальна.

Після того, як варіант вентиляції буде обраний, проводиться підбір обладнання, яке зможе максимально точно забезпечити необхідний мікроклімат у складі і гарантує при цьому економну витрату енергії. Економія останнім часом відіграє велику роль, оскільки витрати на обслуговування великого складу можуть бути вкрай величезними.

Проектна потужність установок припливно-витяжної системи розраховується відповідно до обсягу складського приміщення, а крім цього, фахівці враховують і безліч інших параметрів будівлі, навколишнього середовища та товару, що зберігається в приміщенні. Часто трапляється так, що однієї, навіть найпотужнішої установки не достатньо для обслуговування великого складу і в цьому випадку в проект закладають два або навіть кілька комплектів вентиляційного обладнання, що часом відрізняється один від одного своїми характеристиками.

Монтаж будь-якої вентиляції починається з установки повітропроводів. Не виняток і складські приміщення. Після того, як повітряні магістралі змонтовані, здійснюється встановлення вентиляційного та різного допоміжного обладнання. Перед тим, як передати систему експлуатаційній службі замовника, виробляють пусконалагоджувальні роботи та точне налаштування автоматики, що керуватиме всією системою. Замовник отримує повністю працездатну систему, що не потребує регулювання, яку можна починати використовувати за призначенням.

Важливим моментом для правильної експлуатації вентиляційного обладнання є складання детального графіка обслуговування системи, згідно з яким проводитиметься періодичне очищення, змащення та діагностика вентсистеми.

Оптимальна вентиляція для складських приміщень

Управління системою вентиляції

Найважливішими параметрами, які враховуються при управлінні вентиляцією складу, є показники абсолютної вологості повітря зовні (tн) та всередині (db) приміщення.

Оптимальна вентиляція для складських приміщень

За допомогою цих показань можна ефективно керувати системою вентиляції та регулювати вологість у складському приміщенні. Найчастіше управління системою довіряють автоматиці, яка регулює роботу системи, спираючись на дані, отримані з датчиків, встановлених у різних місцях приміщення та на вулиці.

Стандартизація

Вентиляція будь-якого приміщення, у тому числі й складу, проектується та монтується згідно з СНІП 2.11.01-85. У складських приміщеннях найчастіше застосовують гнучкі гофровані труби, що мають невелику вагу та не потребують великої кількості фасонних частин. Повітроводи ізолюються мінеральною ватою, товщина якої має бути не менше 50 см, що дає можливість уникнути втрат тепла, що відбувається через стінки. Щоб система вентиляції працювала з максимальною віддачею, проектні роботи та монтаж повинні виконуватись виключно фахівцями, які мають достатній досвід у здійсненні таких проектів.

Консультація спеціаліста