Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція у каркасному будинку

Дізнатись вартість
вентиляция в каркасном доме
 
 

Питання забезпечення житла ефективною системою вентиляції в останні роки постало перед багатьма власниками будинків та квартир. Сучасні енергозберігаючі технології, такі як зовнішнє та внутрішнє утеплення стін та встановлення пластикових вікон, суттєво знизили якість природної вентиляції, яка довгі роки була найбільш простим та доступним варіантом для забезпечення повітрообміну у житлі. Каркасні будинки не є винятком із правил, тому що технологія їх зведення передбачає створення максимальної герметичності захисних конструкцій, з метою збереження теплової енергії. Якісне утеплення має зворотний бік медалі – вентиляція природним способом через зазори та щілини стін та вікон у таких будинках ускладнена і тому необхідно подбати про ефективну систему вентиляції.  

Зробити вентиляцію у каркасному будинку

Як і в будь-якій іншій будівлі, вентиляція в каркасному будинку може бути двох типів:

  • штучна;
  • природня.

У кожного з цих видів організації повітрообміну є свої плюси та мінуси, але обидва типи користуються великою популярністю. Кожен тип має своїх прибічників, але у певних випадках при виборі системи доводиться керуватися не симпатіями, а можливостями.

Система вентиляції у каркасному будинку

Штучна вентиляція здатна забезпечити максимальну якість повітря у приміщенні, оскільки оснащується повітряними фільтрами та іншими додатковими пристроями. Крім того, припливно-витяжні системи можна доповнювати рекуператорами, які дозволять зберегти в будинку тепло навіть при включеній витяжці. Сучасні системи компактні та безшумні – їх можна встановити на балконі, на даху чи навіть у дворі. Основним недоліком штучної вентиляції можна вважати відносно високу вартість, але, якщо враховувати її користь для мешканців будинку, то ціна виявляється не такою і великою. Ідеальним варіантом є випадок, коли вентсистема розраховується на стадії проектування будівлі та монтується після завершення загальнобудівельних робіт, перед виконанням оздоблення. Але найчастіше роботи з організації примусової вентиляції здійснюють у будівлі, що вже використовується, і перед фахівцями стоїть ряд непростих завдань.

Якщо робота довірена професіоналам, проблем не виникає і навіть у житлових приміщеннях роботи проводяться з мінімальним втручанням в інтер’єр. У зв’язку з цим для розробки та монтажу системи краще звернутися до серйозної профільної фірми, де працюють висококласні фахівці.

Природна вентиляція у каркасному будинку

Природна вентиляція в каркасних будинках може бути реалізована лише з використанням додаткових джерел притоку повітря, таких як вентиляційні клапани у стінах. На щастя, для власників каркасних будинків конструктивні особливості їх будівель дозволяють легко влаштовувати прорізи в стінах і навіть монтувати без особливих витрат та зусиль додаткові вентиляційні короба витяжки. Важко назвати таку систему енергоефективною чи функціональною, але її основна перевага – доступна ціна – робить її популярною. Але влаштувати таку вентиляцію в каркасному будинку з великою загальною площею непросто і не завжди корисно з точки зору ефективності, тому набагато частіше в таких будинках влаштовують штучну вентиляцію.

Якщо перед вами стоїть завдання вибору системи вентиляції для каркасного будинку, не втрачайте час і сили – звертайтеся відразу ж до спеціалізованої компанії, де зможуть точно прорахувати і представити наукове обґрунтування того чи іншого варіанту.

Консультація спеціаліста