Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

#

Дізнатись вартість
Виды тепловых насосов
Ґрунтові або геотермальні насоси

Геотермальні теплові насоси використовують для опалення чи охолодження приміщень тепло із ґрунту. Земля працює як джерело тепла взимку як і радіатор охолодження у літку. Для підвищення ефективності таких насосів використовується різниця температур ґрунту, а крім цього система може бути доповнена сонячними батареями, що дозволяє додатково знизити витрати на її експлуатацію. Ґрунтовими тепловими насосами використовується принцип теплової індукції, який полягає в тому, що температура грунту на глибині 6 метрів залишається незмінною протягом року і дорівнює середньорічному значенню температури повітря для даної місцевості.

Теплові насоси «повітря-вода»

Принцип роботи таких теплових насосів дуже схожий на принцип роботи кондиціонера, отримана зовнішнім блоком теплового насоса теплова енергія, за допомогою теплообмінника передається холодоагенту, що має дуже низьку температуру кипіння. Закипівши, холодоагент змінює агрегатний стан з рідкого на газоподібний і, стискаючи компресором, отримує додаткову теплову енергію. Отримане у такий спосіб тепло використовується для підігріву води в системах опалення та гарячого водопостачання житлового будинку.

Більше за посиланням..

Теплові насоси «повітря-повітря»

Енергію такі пристрої отримують з повітря за межами приміщення, а принцип їхньої дії дуже схожий на роботу систем кондиціювання. Як і кондиціонер, тепловий насос такого типу складається з двох частин: зовнішнього та внутрішнього блоків. Зовнішній блок розташований зовні приміщення та є випарником. Саме ця частина теплового насоса відповідає за відбір теплової енергії із зовнішнього повітря. Повітря забезпечує нагрівання холодоагенту в теплообміннику, який при підвищенні температури перетворюється на їх рідину в газ. Газоподібний холодоагент стискається компресором, при цьому температура газу значно підвищується. Тепло надходить у внутрішній блок пристрою, де передається повітря у приміщенні. Цей цикл повторюється безперервно і його виконання припиняється лише при досягненні рівня заданої користувачем температури повітря.

Статті на тему:

Консультація спеціаліста