Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція у свинарнику

Дізнатись вартість
ventilation pigsty

Завдання вентиляційної системи будь-якого свинарника – це не тільки створення комфортних умов для тварин, а й забезпечення максимально здорового мікроклімату. Виконання цієї умови відіграє велику роль у свинарстві та безпосередньо впливає на здоров’я тварин, а значить і на приріст їхньої ваги. Щоб створити необхідні параметри повітря в приміщенні, де утримуються свині, використовують сучасні вентиляційні системи. Підбір такого обладнання грунтується на трьох найважливіших для тваринництва параметрах:

  • переміщення повітряних мас;
  • температура;
  • вологість.

Яку вентиляцію у свинарнику зробити

У наші дні у свинарниках використовуються системи вентиляції кількох основних типів:

  • дахова вентиляція;
  • дифузна дахова вентиляція;
  • система поперечного типу;
  • вентиляція поперечно-комбінована;
  • тунельна вентиляція.

Принцип вентиляції дахового типу грунтується на дії вітру та виключає використання електричного обладнання. Завдяки цьому такий вид вентиляції є найбільш економним. Для забезпечення повітрообміну в цьому випадку встановлюються припливні стінові клапани та отвори, розташовані під ковзаном. Завдяки силі вітру повітря надходить через клапани та видаляється через дах.

Дахова дифузна система дещо схожа із звичайною даховою, але, на відміну від неї, приплив повітря відбувається через відкриті під певним кутом вікна. Потоки повітря приводять у дію вентилятори-дифузори, що забезпечують витяжку.

Поперечна система відноситься до енергозберігаючих, але на відміну від попередніх типів, в ній задіяні вентилятори. Повітря при поперечній вентиляції також надходить під дією вітру, але при недостатній його силі працювати в роботу включаються електричні вентилятори. Зазвичай, за параметрами повітря стежить автоматика, яка і приводить у дію обладнання.

Ще одна енергозберігаюча система, що застосовується у свинарстві, – це комбінована поперечна система. Від звичайної поперечної її відрізняє лише те, що вентилятори запускаються при необхідності вручну. Також у цій системі можливий повний перехід на примусову вентиляцію. В цьому випадку припливні клапани закриваються і приплив повітря забезпечує виключно обладнання. Тунельна система, одна з найбільш ефективних, влаштована таким чином, що повітря надходить через вікна на одному з торців будівлі і переміщається вздовж нього. Так як ця система знову ж таки залежить від швидкості вітру, до неї входять і електричні припливні вентилятори, які включаються при необхідності.

Розрахунок та монтаж вентиляції у свинарнику

Оснащення свинарника ефективною вентиляційною системою є досить складним завданням. При розрахунку враховується не тільки поголів’я тварин, що містяться в будівлі, але й безліч інших параметрів, таких як технічні характеристики будівлі, середня температура повітря в зимовий та літній період та багато іншого. Так як вентиляція життєво важлива для успіху у свинарстві, то довірити розрахунок та монтаж обладнання потрібно неодмінно кваліфікованим фахівцям, які мають досвід такої роботи. Це не тільки гарантує відмінну роботу системи, але й позбавить зайвих витрат, які є неминучими у разі неправильно працюючої вентиляції. Професіонали завжди запропонують найбільш економний та ефективний варіант організації повітрообміну у свинарнику та обов’язково нададуть гарантію на свою роботу.

Консультація спеціаліста