Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Як працює холодильне обладнання

Дізнатись вартість
holod
В основі принципу роботи сучасних холодильників лежить поглинання тепла, яке відбувається під час кипіння будь-якої рідини. При цьому температура, необхідна для випаровування будь-якої рідини, безпосередньо залежить від її властивостей та особливостей і, крім цього, від тиску, що чиниться на її об’єм довкіллям. При підвищенні тиску підвищується температура закипання і, навпаки, зниження тиску викликає зниження температури, необхідної для початку процесу. Рідини з різним складом в абсолютно схожих зовнішніх умовах можуть закипати при різних значеннях температур. Можна згадати, що при тиску, який вважається нормальним, для етилового спирту цей показник становить +78 градусів Цельсія, для води +100, а для фреону R-22 вже -40,8, холодоагенту з маркуванням R-502 – 45,6, фреону R-407 – 43,56 та азоту рідкого – вже цілих мінус 174 градуси.
Основним холодоагентом, який застосовують компанії-виробники у своїх холодильних пристроях, є рідкий фреон. Завдяки своїм властивостям при звичайному тиску всередині судини, не закритої герметично, фреон негайно закипає, поглинаючи теплову енергію з оточуючого середовища. Завдяки конденсації та миттєвому замерзанню водяної пари, що містяться в повітрі, ємність з холодоагентом відразу ж покривається інеєм. Кипіння працюючого в системі холодоагенту не припиниться до тих пір, поки він весь не перетвориться на газ або через підвищення тиску в навколишньому середовищі, процес випаровування не буде припинено.
Саме це явище відбувається в надрах холодильника, але при цьому кипіння фреону відбувається не просто в ємності, а у випарнику – герметично закритому пристрої-теплообміннику. Закипаючи в трубках, з яких складається випарник, холодоагент, що змінює агрегатний стан, активно вбирає в себе тепло з металевих стінок його трубок, сильно охолоджуючи їх. Так як в холодильних апаратах різних конструкцій теплообмінник омивається водою або обдувається повітрям, відбувається зниження температури навколишньої трубки середовища. Але проблема цієї системи полягає в тому, що для того щоб процес не припинявся, потрібно постійно прибирати з ємності газоподібний фреон і додавати холодоагент в рідкому стані. Для цього використовується особлива система, основною частиною якої є компресор.
Для перетворення газу назад на рідкий фреон використовується конденсатор – ємність, де створюється підвищений тиск. Фреон R-22 повертається в рідкий стан при +53 градусах, але при цьому тиск має становити 23 атмосфери. Зворотній процес перетворення пари в рідину характеризується рясним виділенням теплової енергії, для відведення якої із системи застосовують теплообмінник з алюмінію, що має велику площу поверхні. Компресор у цьому випадку служить для підвищення тиску в системі конденсатора та видалення з випарника парів газоподібного фреону.
Крім описаної вище системи, кожна холодильна машина забезпечена регулювальним пристосуванням – капілярною трубкою. Ця деталь служить керувати потоком фреона. З’єднані в єдине ціле перелічені компоненти і складають загалом холодильний агрегат.

Консультація спеціаліста