Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Інверторні кондиціонери – енергоефективна технологія

Дізнатись вартість
Величезний стрибок у розвитку галузі мікроелектронних схем і електроніки стався 1957 року, коли було винайдено тріодний тиристор на основі кремнію. Його поява дала старт розвитку і переходу галузі електроніки на інверторні можливості напівпровідників. Далі в 1982 році Японія представила світові новітню лінійку кондиціонерів, які були конструктивно зроблені з використанням прориву за рахунок інверторної технології.

Зараз сучасні інверторні моделі кондиціонерів впевнено користуються попитом. Попри те, що інверторні кондиціонери коштують дорожче, це не заважає їм набирати більшої популярності у покупців порівняно з їхніми традиційними братами. Що ж робить інверторні кондиціонери такими необхідними? З якої причини покупці голосують за них своїм гаманцем, переплачуючи дорожче на 30%, ніж за стандартний кондиціонер?

Головна причина – інверторні кондиціонери на 30-45% менше витрачають електроенергії під час своєї роботи порівняно зі стандартними спліт-системами. Кожен інвертор забезпечений технологічно досконалим компресором, який може впевнено працювати за найменшої частоти обертання 1 Гц. Завдяки цьому великі зміни і перепади температури жодним чином не впливають на стабільність роботи компресора інверторного кондиціонера.

У підсумку потужність інвертора здатна плавно регулюватися, а необхідний температурний режим досягається раніше. Крім того, завдяки плавній роботі зростає експлуатаційний термін компресора.

У порівнянні зі стандартними кондиціонерами, інвертори працюють майже без шуму. У внутрішній блок встановлюються беззвучні вентилятори постійного струму. Теплообмінник має конструктивно вдосконалену форму. Зі свого боку компресор може працювати на малих обертах. Все це дає можливість дотримуватися показників шуму 18-20 дБ для багатьох інверторів.

Потрібно підкреслити, що на зменшення показників шуму безпосередньо впливає і низьке споживання кондиціонером повітря – за низької витрати шум невеликий і, навпаки.

инверторный Схема роботи інвертора

Механіка роботи інвертора базується на плавному регулюванні швидкості двигуна компресора. Завдяки цьому легко контролюється температурний режим.

Кондиціонери-інвертори забезпечуються датчиком частоти – електронним регулятором швидкості електродвигуна компресора. Привід задіює перетворення змінного струму на постійний. Далі електронний регулятор змінює швидкість компресора, а привід створює потік необхідної частоти. Мікроконтролер заміряє температурний режим повітряного простору і здійснює регулювання швидкості компресора.

На відміну від стандартних кондиціонерів, інверторні моделі більш ефективні на охолодження та обігрів. Завдяки своїй плавній роботі їх складові частини практично не зношуються і кондиціонери менше ламаються. Все це збільшує термін їхньої експлуатації.

Важливо! Час окупності інверторного кондиціонера не перевищує 1,5 року залежно від кількості вмикань! Відносно висока вартість компенсується економією електроенергії та комфортом від використання сучасної техніки.

Консультація спеціаліста