Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вентиляція в готелях

Дізнатись вартість
вентиляция отеля
 

Сучасні готелі давно вже перестали бути звичайними будинками, де приїжджі та відпочиваючі можуть отримати за певну плату нічліг. Сьогодні багато готелів обзавелися додатковими сервісами, перетворившись на цілі комплекси, де постояльці можуть отримати будь-які послуги, не залишаючи будівлі. Ресторани, тренажерні зали, басейни, сауни, магазини та навіть стоматологічні кабінети – що тільки не організують представники готельного бізнесу, щоб забезпечити максимальний комфорт своїм гостям та затьмарити конкурентів.

Проблеми проектування

Зрозуміло, такий складний організм як великий готель, де виділено безліч різних зон, які серйозно відрізняються один від одного і в тому числі вимогами до мікроклімату, потребує ефективної та гнучкої в управлінні системи вентиляції. Проектування систем вентиляції для готелів вважається дуже складним та відповідальним завданням, тому що створити вентиляцію, що відповідає будівельним та санітарним нормам, у такому разі, зовсім непросто. Одним приміщенням потрібна вентиляція припливного принципу дії, іншим припливно-витяжна, а треті взагалі можуть обмежитися природною.

Найбільш складним завданням при розрахунку вентиляції є підбір обладнання для житлових приміщень, просто кажучи готельних номерів. Апаратура повинна не тільки забезпечувати необхідний повітрообмін у приміщеннях, а й надавати можливість постояльцеві самостійно регулювати її продуктивність, а також температуру повітря. Тільки в такому разі номери готелю можуть з повним правом претендувати на комфортні звання.

Правила розробки систем для готелів

Навіть у невеликому готелі встановлювати вентиляційне обладнання, керуючись інтуїцією, не можна. Придбання та монтаж обладнання повинні передувати серйозні інженерні дослідження.

  • Розрахунок компонентів системи. Сюди входять розрахунки продуктивності вентиляторів, розподільників, вентиляційних коробів.
  • Розрахунок теплових характеристик системи, необхідний для підбору додаткового обладнання.

При розрахунку системи вентиляції враховуються такі параметри як обсяг приміщень, матеріал, з якого складені стіни, архітектурні особливості, наявність обладнання, кількість людей. Також не упускають із виду і більш глобальні деталі, такі як кліматичний пояс, відносна вологість повітря, середня та найнижча температура повітря в зимовий час і навіть орієнтацію приміщень щодо сторін світла. Для таких приміщень як кухні барів та ресторанів, басейни, пральні, проектують окремі системи вентиляції, які відповідають суворим вимогам, розробленим саме для цих складних у кліматичному плані приміщень.

Зрозуміло, виконати такі розрахунки можуть лише професіонали, тому найкращим варіантом буде пошук авторитетної компанії, яка займеться проектом від початку до здачі «під ключ». Фахівці не лише зроблять правильні розрахунки, а й запропонують найефективніші рішення. Також тільки співпрацюючи з професіоналами, ви можете розраховувати на те, що система вентиляції готелю буде насправді економною і незважаючи на це ефективною. Пам’ятайте, що системи вентиляції не прощають помилок і недбалість або низька кваліфікація розробника проекту неминуче приведуть через час до необхідності серйозної переробки системи, часто із закупівлею додаткового обладнання та виснажливими для всіх демонтажами та повторними монтажами елементів вентиляції. Всі ці неприємності значно впливають на прибуток готелю, а іноді й взагалі роблять бізнес тимчасово неможливим.

Консультація спеціаліста