Опалення, Вентиляція та Кондиціонування

Вибираємо фанкойл

Дізнатись вартість

Фанкойлами називаються внутрішні блоки систем кондиціонування чиллер-фанкойл, які широко використовуються у виробничих приміщеннях. Принцип роботи такої системи полягає в тому, що чилер охолоджує воду, яку потім подають магістралями у фанкойл, вентилятор якого розносить охолоджене рідиною повітря приміщенням.

Системи чиллер-фанкойл є універсальними, оскільки можуть не тільки охолоджувати повітря, а й нагрівати його. Однією з чудових особливостей цього обладнання є його можливість охолоджувати одні приміщення і обігрівати інші в один і той же час. Управління пристроєм здійснюється за допомогою пульта ДУ.

У Радянському Союзі у фанкойла була цікава назва – вентиляторний доводчик. Згідно з ГОСТом 1976 року визначено завдання фанкойла – змішування рециркуляційного повітря зі свіжим. Саме цей процес радянські інженери і називали “доведенням”. Насправді фанкойли працюють окремо від припливно-витяжних систем, хоча й “доводять” повітря до потрібної температури.

Влаштування фанкойла

У спрощеному вигляді фанкойл складається з таких вузлів:

  • вентилятор;
  • теплообмінник;
  • підсистема автоматичного регулювання;
  • повітряний фільтр.

Класифікація фанкойлів відбувається за місцем їх розміщення. Пристрої можуть бути настінними, підлоговими, канальні, стельові, касетні. Фанкойли можуть не мати корпусу і монтуватися за деталями оздоблення та підвісними стелями. Також ці агрегати можуть бути як горизонтального, так і вертикального виконання.

Фахівці розрізняють дво- і чотиритрубні фанкойли. Перші розраховані тільки на охолодження повітря, а другі можуть бути використані і для обігріву. Саме чотиритрубні моделі дають змогу використовувати систему для обігріву та опалення одночасно в різних приміщеннях. Чотиритрубні пристрої складніші, функціональніші і, тому, їхня ціна вища, ніж у двотрубних.

У системі чиллер-фанкойл охолодженням займається чиллер – великогабаритний промисловий пристрій, що розміщується на даху будівлі, у спеціально відведеному приміщенні або на горищі. Чилер працює в комплексі з насосною групою, яка нагнітає охолоджену рідину у фанкойл.

Плюси фанкойлів

Системи з фанкойлами мають низку незаперечних переваг перед іншими видами систем:

  • Масштабованість. Існує можливість поступово нарощувати потужність системи в міру необхідності;
  • Вільне регулювання температури в різних приміщеннях у найширшому діапазоні;
  • Універсальність. На відміну від звичайних систем кондиціонування, відстань між окремими блоками системи необмежена, а для розведення використовуються звичайні теплоізольовані водопровідні труби;
  • Можливість пов’язати кілька окремих систем і керувати ними з одного пульта.

Застосування фанкойлів

Область застосування фанкойлів дуже широка. Ці пристрої можна зустріти у виробничих цехах, державних установах, офісах компаній, супермаркетах, ресторанах. Основними характеристиками цих агрегатів є: потужність, схема підключення, обсяг повітряного потоку, холодопродуктивність. У багатьох випадках важливими є також габарити фанкойлів та їхнє виконання – підлогове, настінне або інше.

Виробники

Фанкойли випускаються багатьма відомими і не дуже компаніями, серед яких такі відомі бренди як Daikin, Carrier, Royal Clima та інші. Придбання фанкойла, як і будь-якого іншого серйозного обладнання, найкраще довірити професіоналу, який зможе правильно підібрати пристрій, спираючись на Ваші потреби та особливості приміщення.

Консультація спеціаліста